07/08/17

"Розумні, кмітливі, допитливі, сміливі"

Друзі, а вам відомо, чому інформація краще запам’ятовується в ігровій формі? Тому що гра включає елементи імпровізації і творчості, а також тренує не тільки пам'ять, а й емоції.
Гра начебто і не потребує пропаганди: віками доводила вона свою невід'ємну приналежність людському побуту. Про дитячих забав, в яких загартовуються і розвиваються розум і тіло дитини, до Олімпійських змагань еллінів, що започаткували всепланетний ігровий азарт, що просуває вперед межу можливостей людини. Гра - це бадьорість, оптимізм, сила волі, здоров'є. Літній американський журналіст, учасник культурологічного походу "Дзвін", так передав у своєму репортажі сенс і суть цієї акції: "Учасники походу прибули в невелике містечко Донецької області. Нас добре зустрічали місцеві жителі. Я звернув увагу на світловолосе хлопченя, який увесь час супроводжував нас, і якому явно хотілося бути мною поміченим. Він заходив то справа, то ліворуч, нарешті, забігши вперед, стрибнув з розгону в калюжу. Бризки заблискали від сонця, що виглянуло після дощика. Я теж розбігся і стрибнув в калюжу. І ми обоє розреготалися! Ми прекрасно зрозуміли один одного".
Ті, хто бував за кордоном, не могли не помітити, як легко і охоче включаються німці і французи, американці і італійці - навіть найсолідніші - в забавні змагання, як регочуть, потрапивши в самі курйозні ігрові ситуації.

Бібліотекарі філії 40 запросили читачів на конкурсно-ігрову карусель "Розумні, кмітливі, допитливі, сміливі". Діти відповідали на питання вікторини, виявляючи спостережливість і кмітливість, жартували, сміялися, і навіть заспівали улюблені пісні. А ще учасникам зустрічі встала у нагоді можливість пізнати щось нове за допомогою цікавої та надзвичайно корисної «Книги знань у запитаннях та відповідях», яка дає уявлення про такі речі, як життя динозаврів, найважливіші винаходи в історії людства, таємниці космосу та ще багато чого цікавого:- Чи були в єгиптян ігри?
Як і інші стародавні народи, багаті єгиптяни проводили дозвілля, слухаючи музику або граючи в настільні ігри. У дітей були іграшки – кульки, дзиги, ляльки й іграшкові звірята.
-
Скільки років швейним голкам?
Голки, зроблені з кістки, яким понад 20 000 років, були знайдені у Франції в печерах, де колись жили люди кам’яного віку. Цими голками зшивали шкіри тварин. Сучасні металеві голки з’явилися не раніше 15 ст.
- Чи можуть роботи бачити?
Перший промисловий робот – технічний пристрій, керований комп’ютером, - був виготовлений у США в 1962 р. У 1980 р. в Америці виготовили першого робота з «видючими» очима. Деякі сучасні роботи оснащені лазерними системами технічного зору і можуть не тільки бачити, ай чути.

Якщо ви бажаєте
урізноманітнити своє дозвілля, ми рекомендуємо захоплюючу енциклопедію, збірку ігор - старовинних і нових, рухових і інтелектуальних, дворових і настільних, для дітей і дорослих.
 Немає коментарів:

Дописати коментар