З історії дитячих бібліотек Одеси


Передісторія дитячих бібліотек в Одесі починається з 1905р., коли  при публічній бібліотеці з книжковим фондом в 240 екземплярів відкривається відділ дитячої книги. У  1914 р. у дитячому відділі вже 1809 екземплярів книг для дітей.
Дитяча комісія, що працює у місті, зазначає важливість розвитку самостійних дитячих бібліотек.
І  3 серпня 1915 р. відбувається урочисте відкриття першої дитячої бібліотеки, якій присвоюється ім’я Ф.Левицького, керівника Одеського міського кредитного товариства і мецената. У зв’язку з цією подією дитячі бібліотеки в Одесі ведуть свою історію саме з 1915 року.
У 1934 р. в місті – 12 бібліотек, серед  них 4 районних і 4 дитячих відділів при бібліотеках для дорослих.
У 1949 р. відкрито бібліотеку ім.А.Гайдара – Центральну дитячу бібліотеку міста.
У 1976 р. створена Централізована бібліотечна система державних бібліотек (ЦБС для дітей) на базі дитячих бібліотек і дитячих відділів при масових бібліотеках №3, 5, 28, 32, 33.
Згідно „Положенню про централізовану бібліотечну систему” Центральна бібліотека об’єднала бібліотеки–філії в єдине структурно-цілісне утворення для найбільш ефективного використання бібліотечних ресурсів. У 1983 році централізовано проведено рекласифікацію книжкових фондів згідно Бібліотечно-бібліографічної класифікації для масових дитячих бібліотек.
До складу ЦБС у різні роки входило від 15-ти до 21-єї філії, в.т.ч. на Ленселищі і селищі Южному. Усього в системі працювало до 200 осіб. В результаті примусового скорочення рішенням місцевої влади у 1996 р. штат значно зменшився без зниження навантаження на 1 бібліотекаря.
З 1983 р. за основними показниками діяльності ЦМБС щорічно підтверджує І категорію по оплаті праці.
Рішенням Одеської міської ради у 2003 р. затверджено Статут Комунальної установи „Централізована  міська бібліотечна система для дітей”.

Немає коментарів:

Дописати коментар