04/04/25

Літературно-творчі посиденьки: "Пташина весна"

 Уявіть: весняний вітер ніжно шепоче у кронах дерев, а небо розфарбоване яскравими барвами. І ось вони – перші вісники тепла, птахи, що повертаються з далеких країв! Усюди звучать різноголосі пташині «розмови», а їхній дзвінкий спів стає мелодією пробудження природи – символом надії та оновлення.

Не дивно, що птахи часто стають героями художніх творів – казок, віршів, оповідань, а також джерелом натхнення для живописців.

З нагоди Міжнародного дня птахів у дитячій бібліотеці №10 відбулися літературно-творчі посиденьки, присвячені цим прекрасним створінням.

Бібліотекар познайомила читачів із добіркою літературних творів, де головними героями є птахи. Діти дізналися про весняні народні свята, ігри та традиції, а також згадали, які птахи найчастіше зустрічаються в українському фольклорі.

Особливе захоплення викликала творча частина заходу. Учасники студії «Крилаті мрійники» поринули у чарівний світ пернатих друзів і створили власних унікальних птахів із різних матеріалів.

Цей день став справжнім святом весни, натхнення і творчості!

 

03/04/25

Святкуємо Міжнародний день дитячої книги в бібліотеках!

 

2 квітня весь світ святкує Міжнародний день дитячої книги – подію, започатковану за ініціативи Міжнародної ради дитячої книги, яка щороку припадає на день народження великого данського казкаря Ганса Крістіана Андерсена.

У бібліотеці №21 відзначили день народження всесвітньо відомого дитячого письменника Ганса Крістіана Андерсена. З нагоди цієї події до бібліотеки завітали юні читачі – учні других класів ліцею №81.

Бібліотекар Олена Хорошилова познайомила дітей із захопливими фактами з життя та творчості письменника, розповівши про його натхнення та магію створення незабутніх казок. Тетяна Мурлакова організувала вікторину та кросворд, завдяки яким перевірила знання дітей про твори великого автора.

Однак справжньою родзинкою заходу стала творча активність. Читачі із задоволенням складали пазли з ілюстраціями до казок Андерсена, а конкурс «Впізнай казку за малюнком» викликав жвавий інтерес і подарував багато позитивних емоцій.

Захід став чудовою нагодою для дітей поринути у чарівний світ творчості та надихнутися красою літератури.

На заході у бібліотеці № 40 юні читачі дізналися про історію виникнення дитячої літератури, які книги були популярними в минулі століття, та які письменники зробили вагомий внесок у її розвиток.

Діти брали участь у цікавих вікторинах і відповідали на запитання, а також із захопленням долучилися до блискавичних бліц-запитань. Родзинкою заходу став квест «Як знайти книгу?», який подарував учасникам чимало радості та нових знань. Завершальним акордом була переглядана чудова екранізація – мультфільм «Аліса в Країні Див». Атмосфера свята була яскравою, цікавою і сповненою позитивних емоцій.

На соціокультурному заході діяла книжкова виставка під назвою «Дитячі книжки – щасливе майбутнє», яка представила безцінні зразки дитячої літератури.

Використана література:

  1. Данієль Дефо – «Робінзон Крузо»
  2. Джонатан Свіфт – «Мандри Лемюеля Гуллівера»
  3. Іван Франко – «Лис Микита»
  4. Льюїс Керол – «Аліса в Країні Див»
  5. Льюїс Керол – «Аліса в Задзеркаллі»
  6. «Тисяча і одна ніч» – Вибрані казки
  7. Ганс Крістіан Андерсен – «Казки у подарунок»
  8. Ганс Крістіан Андерсен – «Снігова королева»
  9. Григорій Сковорода – «Байки»
  10. Всеволод Нестайко – «Дивовижні пригоди в лісовій школі»
  11. Шарль Перро, Брати Грімм – «Казки»
  12. Рабей К. – «Історія однієї книжки»

У бібліотеці №8 відбувся захід, присвячений Міжнародному дню дитячої книги, в рамках якого читачі взяли участь у цікавому спілкуванні навколо книги "Читання для душі".

Учасники заходу мали змогу глибше познайомитися зі змістом та ідеями книги, обговорити її вплив на душу й розвиток особистості. Атмосфера зустрічі була теплою та надихаючою, сприяючи відкриттю нових літературних горизонтів.

Мабуть, найкращий спосіб відзначити Міжнародний день дитячої книги – це завітати до бібліотеки. З нагоди свята в бібліотеці № 11 була оформлена тематична книжкова виставка "Цікаві таємниці книжкової полиці".

Юні дослідники – учні 1-Д класу ліцею №72 – із задоволенням поринули у світ дивовижних книг. Аби книги завжди залишалися охайними, під час майстер-класу діти власноруч виготовили яскраві книжкові закладки.

На відвідувачів бібліотеки чекають книги найрізноманітнішої тематики: захопливі видання з віконцями, інтригуючими запитаннями, веселими загадками та таємничими героями. Не вагайся – завітай до бібліотеки за адресою: вулиця Сім'ї Глодан (Ільфа та Петрова), 15.

Міжнародний день дитячої книги – це особливе свято, яке нагадує дітям про безмежну цінність книжок у їхньому житті. Книга – це ключ до чарівного світу фантазії, знайомство з невідомими істотами, розкриття життєвих таємниць і важливий елемент формування особистості.

На честь цього свята бібліотекар Тетяна Тараніна та завідувач відділом бібліотеки №39 Тетяна Хлєбнікова завітали до п’ятикласників школи №32. Вони презентували нові видання дитячої літератури, розповідаючи про те, як книги здатні надихати і відкривати нові горизонти.

Книги – це духовний заповіт людству, який не тільки об’єднує покоління, але й надихає на створення кращого світу. Вони є безмежним джерелом знань, радості та глибоких емоцій.

Слідуйте прикладу активних читачів бібліотеки-філії №37, які віднайшли справжню любов до літератури та занурились у чарівний світ книги. Читання відкриває нові горизонти, пробуджує уяву та живить душу.

Бібліотекар філії №9 Ганна Вдовенко разом із учнями 1-х класів Одеського ліцею №101 занурилася у казковий вернісаж «Великій мрійник Андерсен Г.Х.». Діти дізналися про життя та творчість великого данського казкаря, його натхнення і шлях створення незабутніх казок.

Під час заходу бібліотекар розповіла про бібліотеку, представила книги улюбленого автора та продемонструвала казкові шедеври Ганса Крістіана Андерсена: «Русалонька», «Снігова Королева», «Нове вбрання короля», «Кресало», «Стійкий олов’яний солдатик». Учні із задоволенням розглядали ілюстрації, обговорювали свої улюблені казки та ділилися враженнями.

Захід пройшов у теплій і жвавій атмосфері, залишивши в серцях дітей радісні емоції та любов до чарівного світу казок.

У бібліотеці-філії №24 відбувся захід, присвячений 220-річчю від дня народження Ганса Крістіана Андерсена та Міжнародному дню дитячої книги.

Для читачів була організована виставка, що включала книги Андерсена та твори інших дитячих письменників, створюючи святкову атмосферу.

Дітям представили цікаву біографію великого казкаря, розповіли про його непростий життєвий шлях і те, як особисті переживання вплинули на його творчість. Окрему увагу приділили історіям створення найвідоміших казок: «Русалонька», «Гидке каченя», «Снігова королева» та інших.

Щоб закріпити знання, була організована вікторина, в якій діти активно брали участь.

Творча частина заходу включала розмальовування героїв казок Андерсена. Малеча із захопленням створювала яскраві та оригінальні малюнки.

Захід пройшов у теплій і дружній атмосфері, залишивши незабутні враження та надихнувши дітей на глибше знайомство з творчістю великого письменника.

До ювілею видатного данського казкаря Ганса Крістіана Андерсена учні 3-Д класу 111 ліцею завітали до бібліотеки №48, щоб зануритися у чарівний світ його казок.

Життєвий шлях Г. Х. Андерсена був непростим. Його талант не визнавали багато тогочасних датських поетів через його походження із простого народу. Незважаючи на це, його серце було сповнене любові до людей, і він бачив красу там, де її ніхто не помічав.

На заході діти взяли участь у захопливій вікторині за творами письменника, переглянули фільм про Данію — батьківщину Андерсена, символом якої є Русалонька, що прославила його на весь світ.

Родзинкою зустрічі став майстер-клас за казкою «Русалонька», де учасники відтворювали на паперових тарілках загадковий підводний світ.

«Життя саме по собі — найпрекрасніша казка. Приносити користь світу — єдиний шлях до щастя», — так жив і творив Андерсен — людина доброти, милосердя й любові.

Нам варто брати приклад, поважати й любити одне одного, бути добрими й милосердними. Саме тоді світ стане кращим і світлішим.

Чекаємо вас у бібліотеці №48 за адресою Балківська, 36/6, де на вас чекає багато цікавих і пізнавальних книжок!


Читайте книги – це духовний заповіт людству, який об’єднує покоління та надихає на створення кращого світу.

Краєзнавчий квіз: "Дитячі письменники Одещини"

 Бібліотекарі філії №19 зустрілися зі своїми читачами та провели краєзнавчий квіз на тему "Дитячі письменники Одещини".

На книжковій виставці були представлені художні твори відомих українських письменників з Одеси та лауреатів престижної "Корнійчуківської премії". Особливо зацікавили оповідання й твори таких авторів, як Володимир Рутківський, Олексій Надемлінський, Світлана Зубко, Богдан Сушинський і Наталія Кавун. Діти ознайомилися з їхніми роботами й активно долучилися до дискусії.

Кожен із представлених творів вражає своєю глибиною, навчає читачів бути дружніми, взаємодопомозі та підтримці. Поєднання реальних подій з історичними фактами робить ці книги захопливими, а їхня непередбачуваність тримає читачів у захваті!

02/04/25

А ви записалися до бібліотеки?

 

Весна – це час пробудження природи, краси та нашого прагнення до нового. Це ідеальний момент для здобуття нових знань, розвитку уваги й пошуку творчих ідей.

До дитячої бібліотеки №48 завітали учні 2-Г класу ліцею №111 (викладач Наталя Галицька) разом із батьками. Бібліотекарі представили безліч яскравих українських книжок, які викликали справжнє захоплення. Сучасна бібліотека – це не лише книги, а й літературні зустрічі, майстер-класи та ігротеки.

Книги залишилися головними героїнями заходу, адже всі діти записалися до бібліотеки й вибрали свої перші книжки.

Читаємо, пізнаємо, мріємо! Завітайте до бібліотеки №48 за адресою: вул. Балківська, 36/6.

Вечір пам’яті “Андрій Сова. Знаменитий одесит”

 

В Універсальному читальному залі "ЦБС для дітей" м. Одеси відбувся вечір пам'яті "Андрій Сова. Знаменитий одесит". Ведуча зустрічі Людмила Волкова розповіла про творчий шлях Андрія Сови.

Андрій Корнійович Сова (30 грудня 1912 — 12 грудня 1994) — український кіноактор, артист естради, майстер невеликих, але незабутніх гострохарактерних ролей. Його герої - люди веселі, дотепні, часом трохи дивакуваті, але завжди привабливі, а іноді й смішні. Автор книги "Дорога до сміху" (1986). Народний артист України.

Перед юними читачами учнями юридичного ліцею виступила артистка Одеського драматичного театру, лауреат Всеукраїнського конкурсу виконавців гумору та сатири ім. Андрія Сови Олена Шаврук, виконав твори українських гумористів. Також студентський театр Одеської політехніки ТОП показав інсценування віршів Павла Глазового.

https://www.facebook.com/share/p/1EYGeS5C5s/

https://www.facebook.com/share/p/1ALoPgYo24/