14/04/25

Майстер-клас з виготовлення весняної іграшки з глини під керівництвом Олександра Івановича Гаркавченка

13 квітня у бібліотеці «На Європейській» відбувся чарівний майстер-клас з виготовлення весняної іграшки з глини під керівництвом знаного митця та майстра народної творчості – Олександра Івановича Гаркавченка.

Цей теплий захід об'єднав учасників різного віку – від найменших до дорослих, адже творити традиційні іграшки з глини цікаво кожному! Усі присутні не лише опанували основи роботи з глиною, а й занурилися у справжню творчу атмосферу, де кожна фігурка народжувалася з натхнення та любові до українського мистецтва.

Особливим доповненням – події стала виставка «Степові Пекторалі» - роботи Олександра Гаркавченка, які вразили глибиною символіки та витонченістю форм.

Захід відбувся в межах проєкту «Майстерня традицій», що популяризує українське народне мистецтво та передає знання наступним поколінням 

Дякуємо всім, хто долучився до цієї творчої події – було натхненно, щиро і по-справжньому весняно!

Детальніше про проєкт https://cmbsbaby.od.ua/nashi_proyekti/majsternya-tradyczij/

 

Читали книгу, дивилися кіно, а потім пили чай.

 13 квітня в арт-просторі КУ «ЦБС для дітей» міста Одеси відбулася акція в межах проєкту «Книга в кадрі».

Цього дня учасники заходу читали роман «Сторожова застава» Володимира Рутківського (1937–2021). Важливо зазначити, що Володимир Рутківський — лауреат Шевченківської премії та гордість Одеси.

Перед показом екранізації книги виступив учень і друг письменника — дитячий автор, а також методист бібліотечно-інформаційного відділу Олексій Надемлінський.

Після перегляду фільму за чашкою чаю продовжилася жвава дискусія. Говорили про книги Майстра і книги, присвячені Майстрові.

Так читачі вшанували пам’ять письменника напередодні його дня народження (18 квітня).

Запрошуємо вас завітати до нас за адресою: вул. Європейська (Катерининська), 67.


У межах проєкту «Книга в кадрі» відбувся перегляд фільму для читачів бібліотеки №21.

Після перегляду кінострічки розпочалася жвава дискусія, оскільки сюжет фільму значно відрізнявся від тексту повісті. Однак кіноверсія також захопила присутніх: мальовничі Карпатські краєвиди, яскраві візуальні ефекти, динамічні батальні сцени та гумор героїв зробили перегляд легким і приємним.


Бібліотека №39 гостинно вітала літературних охоронців на сторожовій заставі.

І фільм, і книга пробудили у глядачів глибокий інтерес до історії рідного краю, до тем братерства та єдності народу у боротьбі за захист своєї землі. Творчі завдання та вікторини занурили читачів в атмосферу давніх часів Київської Русі, роблячи історичний досвід інтерактивним та захопливим.

Досліджуйте історію свого народу креативно, цікаво та з радістю!

11/04/25

Перегляд фільму та обговорення книги Володимира Рутківського "Сторожова застава" в межах проєкту "Книга у кадрі"

 У бібліотеці №23 в рамках проєкту «Книга у кадрі» відбулася захоплива подія, що об’єднала літературу та кіно. Читачі мали змогу познайомитися з твором Володимира Рутківського «Сторожова застава» та переглянути його екранізацію.

Подорож головного героя Вітька у часі, зустріч із богатирями, небезпеки та перемоги – усе це вразило глядачів і викликало жваве обговорення. Після перегляду присутні обмінювалися враженнями, порівнювали фільм із книжкою, ділилися думками про героїв і події.

Чудово, коли книга надихає на перегляд, а фільм – на читання!

10/04/25

Калейдоскоп ролей Олександра Кабакова

9 квітня, в рамках «Тижнів добрих справ — 2025», у бібліокафе на Європейській, 67 відбулася зустріч із непересічною людиною.

Захід розпочався традиційно — з короткого огляду книг. Олексій Надемлінський розповів про двотомник «Одеське літературне віче» — антологію творів одеських письменників.

А далі гостями бібліокафе стали друзі з Одеського академічного театру музичної комедії ім. М. Водяного. Заступниця директора театру, Тетяна Орел, представила героя зустрічі — актора театру Олександра Кабакова.

Попри молодий вік, пан Олександр уже має десятирічний досвід роботи на сцені та є добре відомим серед шанувальників цього театрального жанру.

Актор розповів про свій творчий шлях, а потім відповів на численні запитання глядачів: про дитинство, про підготовку до ролей та чимало іншого.

З нетерпінням чекаємо на нові зустрічі у бібліокафе!

09/04/25

“Без Права на Забуття”: до дня визволення Одеси від німецько-нацистських окупантів

 «І живуть у пам'яті народу

Його вірні дочки і сини.»

В. Симоненко

10 квітня — день святий для кожного одесита. У цей день ми вшановуємо героїчне визволення рідного міста від нацистських загарбників. 81 рік тому війська Українського фронту та Чорноморського флоту звільнили Одесу, давши рішучу відсіч окупантам. Протягом 907 днів німецько-румунської окупації місто не здавалося, боролося та вистояло. Одеса стала одним із перших міст, яке отримало почесний статус міста-героя.

У дитячій бібліотеці № 48, до цієї пам'ятної дати, відбулася зустріч із юними читачами шостого класу ліцею № 111. Через бесіди, обговорення та роздуми діти поглиблювали свої знання та розширювали кругозір. У центрі уваги була книжково-ілюстрована тематична виставка, яка вразила своїми експонатами. Гості ознайомилися з унікальним екземпляром — музейною реліквією: картою на воду періоду оборони міста, пам'ятним танком «НІ» — «На испуг», а також розглядали фронтові листи наших прадідів.

Пам'ять про героїв фронту, тилу, дорослих і малих завжди житиме у наших серцях. Сьогодні ми віддаємо шану всім живим ветеранам, які досі носять сліди війни та яких залишилося лише одиниці.

Пам'ятаючи подвиги старших поколінь, ми гідно захищаємо свою країну від сучасних загарбників. Віримо в Україну, і перемога неодмінно буде за нами!

Захід завершився гідним уроком патріотизму, який включав хвилину мовчання. Друзі, завітайте до нашої бібліотеки, поглиблюйте знання з історії рідного міста та вивчайте життя і подвиги наших героїв.


Напередодні важливої дати для міста — 10 квітня — завідувачка філіалу №9 Вікторія Доброва та бібліотекарка Ганна Вдовенко провели захід у 4-х класах Одеського ліцею №35, присвячений Дню визволення Одеси від фашистських загарбників.

Учні ознайомилися з життям одеситів у роки окупації міста. Вони дізналися чимало цікавих фактів про діяльність партизанських загонів та диверсійних груп, що діяли як у самому місті, так і в підпіллі — у катакомбах. Також школярі почули історії про дітей та підлітків, які нарівні з дорослими ставали до боротьби, разом формуючи опір окупантам. Їхні долі вразили своєю нелегкістю та героїзмом.

Дітям також були представлені книжки Богдана Сушинського «Із розвідки не повернувся» та «За лінією життя», Дмитра Буханенка «Катакомби ведуть до моря» й «Катакомб з моря не видно», Олександра Бабіча «Путівник по Одесі» та Оксани Тодорової «Одеса надихає». Усі книги викликали великий інтерес, і школярі взяли їх додому для прочитання.

Найбільше багатство – це здоров’я!

До Міжнародного дня здоров’я бібліотека-філія №24 провела яскравий, пізнавальний і натхненний захід для своїх маленьких читачів! 📚 Наш день розпочався з огляду добірки чудових книг про здоров’я: ✨ «Моє тіло» Е. Бомон ✨ «Зубна поліція» С. Кольцова ✨ «Малюк умивається» Е. Бомон ✨ «Мишеня Тім не хоче чистити зуби» А. Казаліс ✨ «Велика книга про тіло» М. Лейсі 🎯 Діти грали у гру «Що означає бути здоровим?» і створили яскраве «дерево здоров’я», додаючи свої асоціації на кольорових листочках 🌳 💪 Родзинкою заходу стала зустріч із Вікторією Морозенко — багаторазовою чемпіонкою з кікбоксингу! Вона поділилася своєю історією успіху, порадила дітям не боятися труднощів і вірити в себе. 🏅 Діти не лише ставили безліч запитань, а й фотографувалися з чемпіонкою, заряджаючись спортивним натхненням! 📸 Це був день, наповнений знаннями, енергією, веселощами й новими відкриттями! ❤️ Здоров’я — це модно, цікаво й захопливо. Дякуємо всім учасникам за активність і гарний настрій!


У дитячій бібліотеці № 10 відбувся захід, присвячений Всесвітньому дню здоров’я. Під час нього обговорювались актуальні питання щодо збереження здоров’я.

Програма заходу складалася з кількох етапів-секретів:

·         Цікаві повідомлення бібліотекаря «Ліки навколо нас».

·         Ознайомлення присутніх з тематичною добіркою літератури.

·         Досвід представників старшого покоління «Домашня аптечка трав».

·         Конкурси: «Що ми знаємо і як дотримуватися здорового способу життя», «НІ шкідливим звичкам», «Смійтеся на здоров’я», «Їжте на здоров’я».

·         Кросворд «Здоровий спосіб життя».

Захід був наповнений поетичними рядками, мудрими порадами наших бабусь і завершився чаюванням із ароматних квітів ромашки та м’яти.