30/11/24

Виховна година "Подорож в країну етикету"

 До дитячої бібліотеки 48 завітала група маленьких читачів, щоб познайомитися з цікавими, повчальними та навіть кумедними книгами про етикет.

Бібліотекар Стародубець Тетяна познайомила дітей з найважливішими правилами  етикету. Потім всі захопливо грали в ігри: "Чарівні слова", "Коли приходять гості". Читачі розповідали повчальні історії, читали вірші про веселі уроки поведінки.

Хочеш стати ввічливим і вихованим!?

Приходь до нас, в бібліотеку 48, що на Балківській 36/6, де на тебе чекають цікаві книги!

29/11/24

До 150-річчя Л.М. Монтгомері

 Шепни мені, квітко, уві сні,

Як я вгору здійнятися маю

По альпійській стежці, важкій та крутій

До піднебесного краю.

28 листопада у бібліотеці №39 (вул. Варненська 12/4) пройшли психологічні етюди до ювілею Л.М. Монтгомері. Письменниця почала писати оповідання та вірші ще в дитинстві. Вона прославилася, як автор захопливих пригодницьких історій про дітей.

Перший роман «Енн із зелених Дахів» став світовим бестселером. Він містить величезне багатство різноманітних інтертекстів (біблійний, мистецький, легендарний, міфологічний, історичний), які виводять сюжет про дівчину-сироту за межі побутової історії. Вони надають йому філософської та психологічної глибини.

Дитяча уява в тексті сприяє розвитку головної героїні та її виживанню. Діти з’ясовували, що таке уява, її особливості, функції, та види. Свою фантазію вони втілили у творчому завданні «Що я бачу».

Роман Монтгомері являється актуальним і сьогодні. Читайте, зростайте та виховуйте себе.

 

Наші домашні улюбленці – наші вірні друзі!

В бібліотеці-філії №24 відбувся захід до Всесвітнього дня домашніх тварин.

30 листопада відзначають Всесвітній день домашніх тварин!

30 листопада – справжнє свято для тих, хто обожнює кішок, собак, папуг та інших домашніх тварин. Подія має міжнародний характер та називається Всесвітнім днем домашніх тварин. Тварини не дарма називаються меншими братами людини, адже вони потребують турботи та піклування. Особливо це стосується домашніх вихованців, які цілковито залежать від свого господаря.

30 листопада відзначають Всесвітній день домашніх тварин, девізом якого стала цитата з твору Антуана де Сент-Екзюпері Маленький принц: «Ми відповідаємо за тих, кого приручили». Ідея про заснування цього свята була озвучена на Міжнародному конгресі прибічників руху на захист природи, що проходив у Флоренції (Італія) в 1931 році. Тоді різні екологічні організації та природоохоронні товариства заявили про готовність організовувати різноманітні масові заходи, спрямовані на виховання у людей почуття відповідальності за все живе на планеті, у тому числі й за домашніх тварин.

Офіційно день домашніх тварин у нас в Україні не святкують. Але, як відзначають захисники тварин, це привід приділити більше уваги своїм маленьким друзям.

До Міжнародного дня людей з інвалідністю

 26 листопада, в Універсальній читальній залі КУ "ЦБС для дітей" м. Одеси спільно з Інклюзивним простором відбулась серія заходів, спрямованих на зміцнення ментального здоров’я людей з інвалідністю та їхніх батьків.

Фахівці Центру життєстійкості Аліса Беніцька та Ксенія Тіора створили простір підтримки, творчості та розвитку:

- Аліса Беніцька, фахівець із соціальної роботи, провела арт-терапевтичні сесії для людей з інвалідністю. Учасники мали змогу знайти емоційну рівновагу, відчути підтримку та розкрити свій творчий потенціал.

- Ксенія Тіора, психологиня, організувала тренінг «Мій внутрішній ресурс» для батьків і опікунів, які виховують дітей з інвалідністю. У роботі використовувалися метафоричні асоціативні карти, що допомогло учасникам виразити свої емоції, переживання та думки, а також отримати підтримку одне одного.

Творчі практики та тепла атмосфера заходів ще раз нагадали про важливість емпатії та небайдужості у нашому суспільстві.

-----------------------------------------------

Щиро дякуємо волонтерам за їхню постійну допомогу, а також Універсальній читальній залі КУ "ЦБС для дітей" м. Одеси за гостинність та надане приміщення. Ваша енергія та турбота є прикладом справжньої людяності!

Разом ми будуємо світ, де кожен може відчути повагу, турботу та підтримку. Центр життєстійкості радий вітати всіх, хто шукає натхнення та підтримку. Ми працюємо з понеділка по п'ятницю з 10:00 до 19:00, а в суботу з 10:00 до 17:00. Завітайте до нас за адресою: вул. Генерала Петрова, 49.

Заходи Центр Життєстійкості Одеської громади проводить Caritas Odesa UGCC у партнерстві з Одеською міською радою. Проєкт реалізується Міністерством соціальної політики і є складовою Всеукраїнської програми ментального здоров'я "Ти як?" першої леді Олени Зеленської.

26/11/24

Читацьке спілкування: «Феєричні пригоди, або Як відчути себе співавтором книжки?»

 Сьогодні  завідувач відділу дитячої бібліотеки № 10 Ірина Юзік   представила користувачам   серію книжок «Феєричні пригоди» української письменниці Юліти Ран.

Юліта Ран (справжнє ім’я Юлія Тараненко). Народилася 1977 року в Харкові. У дитинстві бачила фей, в юності писала вірші, все життя складає історії та розповідає казки. Згодом стала театральним режисером, драматургом, автором багатьох п’єс, театральних сценаріїв, книг для дітей і дорослих, куратором міжнародних проектів.

Читачі зацікавились історіями про пригоди чотирьох сучасних юних фей-подруг,  і залишились у захваті від  яскравих ілюстрацій, яких дуже багато  на сторінках книжок.

А ще дітям сподобався  вислів письменниці, який процитувала бібліотекар:  «… що в тебе може бути будь-який характер, у тебе можуть бути свої особливості і вподобання, але ти все одно можеш бути героїнею, змінювати світ, приходити на допомогу іншим. Ти можеш навіть здійснювати справжні подвиги, якщо в тебе є благородна мета та вірні подруги».

А учасники студії «Крилаті мрійники»  дали волю фантазії і створили індивідуальні образи дівчаток-фей  - в  такий спосіб читачі мали змогу відчути себе співавтором книжок.

25/11/24

"Канікули з секретом, або що приховувала графська садиба"

 Чи знаєте ви, що буває коли потрапляєш у несподівані ситуації, які тобі підкидають літні канікули? А ми вже знаємо і про це нам розповіла чудова дитяча письменниця Наталія Кавун.

Читачі дитячої бібліотеки 39, радіють теплому знайомству із чарівною Наталією Кавун! Несподівані запитання від читачів. Стали справжнім подарунком для авторки, тому що коли читач книгу придбав раніше за презентацію, оце так сюрприз. Готувалися до зустрічі із нашою, шановною гостею не тільки маленькі, а й дорослі!

З нетерпінням чекаємо на продовження історії, тому що будемо пильно стежити за творчістю пані Наталії!

Колектив нашої бібліотеки висловлює щиру подяку, бажає успіхів у всіх починаннях.

І як сказали сьогодні самі наші читачі про пані Наталію "Ви - неймовірна, добра та яскрава!!!"

23/11/24

Бібліотечні зустрічі

 Коли на вулиці холодно, немає світла і тепла - можна завітати до дитячої бібліотеки 48 на Балківській, де завжди тепло і затишно. Батьки можуть почитати книжки для малечі, погратися і якщо відключає світло - можна біля вікна організувати осінні замальовки. І не має значення скільки тобі років - ви завжди знайдете у нас цікаву книгу про художників, пригоди та детективи. І все на нашій рідній українській мові.

Нумо, до дитячої бібліотеки №48, за адресою вул.Балківська, 36/6.

22/11/24

До100-річчя народного артиста Михайла Водяного

 21 листопада в Арт-просторі універсального читального залу «ЦБС для дітей» м. Одеси у бібліокафе відбулася творча зустріч, присвячена 100-річчю народного артиста Михайла Водяного.

Господиня бібліокафе Людмила Волкова презентувала гостей.

Керівник групи з реклами та зв'язків з громадськістю Одеського театру музичної комедії ім. М. Водяного Тетяна Орел представила раритетні кадри з вистав за участю Михайла Водяного.

Відомий в Одесі журналіст Олександр Галяс розповів про творчу біографію артиста, директора Одеського театру музичної комедії.

Народна артистка України Наталія Завгородня виконала арії зі спектаклів та розповіла про Михайла Водяного - людину, артиста, керівника, а також про роботу над спектаклями.

Дитячий письменник та методист БІВ Олексій Надемлінський презентував книжкові новинки.

Зустріч пам'яті «Голодомор 1932-19333 років - біль серця всієї України» (до Дня пам’яті жертв голодомору)

 21 листопада в бібліотеці-філії для дітей №37 відбулася зустріч-реквієм «Голодомор 1932-1933 років – біль серця всієї України». Фахівці бібліотеки Тетяна Паніна та Лариса Решетняк познайомили читачів з книгами, присвяченими трагічним подіям історії нашого народу та зі скорботними сторінками народної пам’яті вшанувавши хвилиною мовчання пам’ять невинних жертв голодомору.

23 листопада 2024 року вся країна вшановує пам’ять  жертв Голодомору. Підтримаймо загальнонаціональну хвилину мовчання та акцію «Запали свічку».

В цей день о 16:00  поставимо на підвіконня й засвітимо свічки так, щоб їх було видно в пам’ять про мільйони загублених життів символізуючи про нашу скорботу.

Листопад, УЧЗ та дитячі письменники

 19 листопада відбулося чергове засідання Об'єднання одеських дитячих письменників.

Дитячі письменники... щоб писати для дітей, потрібно самому бути трохи дитиною. А може й не трохи? У всякому разі це засідання довело, що всі одеські дитячі письменники залишилися дітьми.

Почалося все з майстер-класу з ювелірної справи, який провів Олександр Макаров. Під його керівництвом «дівчатка» робили каблучки з намистин та мідного дроту.

У результаті всі раділи як діти.

Потім були читання нових творів та обговорення змісту наступного номера дитячого журналу «Барабулька».

Одним словом, звичайне робоче засідання перетворилося на веселе дійство.

Приходьте до нас на Європейську (Катерининську), 67.

21/11/24

Котоквест!

 20 листопада у дитячій бібліотеці №26, попри повітряні тривоги, відбувся надзвичайно інтригуючий міні-котоквест! Відвідувачі вирушили на пошуки шести намальованих котиків, розташованих у кварталі між зупинкою 7-го тролейбуса та бібліотекою на вулиці Кіри Муратової.

Захід зібрав безліч учасників різного віку: діти, молодь і навіть дорослі з ентузіазмом шукали хитро схованих котиків у найнесподіваніших місцях. Кожен, хто зібрав усі зображення, отримав шанс виграти приємні подарунки у розіграші – дякуємо нашим надійним друзям торгівельній мережі Антошка за підтримку!

Атмосфера бібліотеки зачаровувала своїм затишком, а учасники залюбки ділилися своїми враженнями від цікавої гри.

Дякуємо всім, хто долучився! Наступного разу буде ще цікавіше – не пропустіть!

А ви були на котоквесті? Діліться своїми фото і враженнями у коментарях!