Сторінки

09/11/23

Слово рідне, мово рідна

День української писемності та мови - державне свято, яке щороку відзначають в Україні. В цей день вшановують пам'ять Преподобного Нестора-літописця, послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.

Бібліотекар дитячої бібліотеки №22 Тетяна Тищук запросила книголюбів на мовні джерела. Вона розповіла читачам про видатних українських майстрів слова таких як Іван Франко, Тарас Шевченко, Леся Українка Григорій Сковорода. У їх творах - любов до народу, рідного краю, віра у щасливе майбутнє України й відродження української нації. Бібліотекар зачитувала цитати з відомих творів, а також привела цікаві факти про мову.

Українська мова належить до старописемних мов - її писемна традиція налічує близько тисячоліття.

Сучасну українську мову започаткував Іван Котляревський, а основоположником став Тарас Шевченко, вони почали писати свої твори народною мовою на основі українських середньонаддніпрянських говірок. Офіційно вважається, що після видання "Енеїди" Івана Котляревського, українська мова була прирівняна до літературної мови.

Українська мова офіційно визнана однією з найкрасивіших: вона посідає друге місце у світі за мелодійністю (після італійською) та третє за красою лексики (після французької та перської).

Перший офіційний Український правопис було затверджено 17 травня 1919 року на Загальних зборах Української академії наук.

Відповідно до даних Національної Академії Наук України, сучасна українська мова містить приблизно 256 тисяч слів.

Найбільше перекладів серед українських творів має "Заповіт" Тараса Шевченка - 147 мовами

Перший український "Буквар" видав 1574 року у Львові першодрукар Іван Федоров. До наших часів дійшов один примірник книги, який було знайдено у 1927 році в Римі. Зараз стародрук зберігається в бібліотеці Гарвардського університету.

 

Немає коментарів:

Дописати коментар