15 вересня в дитячій бібліотеці №40 відбулось чергове заняття проєкту ”Диволіпака”. До бібліотеки разом зі своїми викладачами завітали учні школи «Інтелект». Діти з задоволенням пройшли всіма залами бібліотеки, для них була влаштована невеличка екскурсія, бо деякі відвідали дитячу бібліотеку перший раз.
Ліплення – це не тільки творчий процес, але й корисне заняття для розвитку дітей. Воно сприяє формуванню правильної координації рухів, розвиває мову, комунікативні навички, вчить уважності, цілеспрямованості, терпінню, покращує психоемоційний стан. А ще це цікаве навчання. Для читачів була підготована виставка «Пригоди Шона на свійському подвір’ї».За допомогою енциклопедичної літератури зібрані цікаві факти про цих не без перебільшення неймовірних тварин. Найбільш інформативними книгами про тварин є енциклопедії. У них можна познайомитися з різноманітними звірами, птахами, рептиліями, комахами, дізнатися про особливості їхнього життя.
А чи знали Ви?
Вівці – надзвичайно поширена сільськогосподарська тварина, важлива для економіки багатьох країн. В епоху Великих географічних відкриттів мореплавці завезли овець до безлічі країн, де останні чудово прижилися. Втім, історія цих тварин набагато довша – одомашнили їх давним-давно, тож людство має бути їм вдячне.
Вівці – одні з дуже небагатьох живих істот, у яких прямокутні зіниці.
Як не дивно, але експерименти підтвердили, що вівці мають відмінну пам'ять.
В українській мові, говорячи про різкі відмінності від оточуючих, кажуть «біла ворона», а в багатьох країнах Європи в ходу аналогічний за змістом вираз – «чорна вівця».
У овець дуже гострий слух, тому ці створіння бояться різких звуків.
Вівці не можуть довго існувати на самоті. Без стада вони починають хвилюватися.
Коли і де вперше було одомашнено овець, сказати за давністю років дуже складно. Більшість учених сходиться на думці, що сталося це на території сучасної Туреччини 6-7 тисяч років тому.
Загалом у світі налічується близько шестисот різних порід овець.
Досі вченим не вдається створити синтетичний аналог овечої вовни, що не поступається їй за якістю та збереженням тепла.
Опинившись на відкритій місцевості, овече стадо лякається і збивається в купу. А ось наявність огорожі або паркану навколо їх заспокоює.
Одна стрижка дорослої вівці здатна дати до 10 кг вовни.
Гірські барани – один із небагатьох великих ссавців, здатних жити на висоті понад 5 км над рівнем моря.
Одна вівця найдорожчої породи може коштувати понад мільйон доларів.
Першим клонованим вченими ссавцем стала знаменита овечка Доллі.
Дитячі енциклопедії про тварин — унікальний шанс познайомитися з мешканцями нашої планети. Юні читачі дізнаються багато нового про ссавців, земноводних, рептилій, птахів, риб і комах. Достовірні факти, яскраві реалістичні ілюстрації та захопливі подробиці зроблять занурення у світ тварин незабутнім.
Приходьте до бібліотеки проводьте свій час з користю! Пам’ятайте, головне — аби щодня у світі ставало на одну непрочитану книжку менше!
Немає коментарів:
Дописати коментар