Сторінки

08/04/20

Нічні привиди української фантастики.

Демонологічне народне оповідання на нашій землі - це незміряне поле фантазії. Українці схильні до фантазувань у силу своєї поетичної вдачі.  Вони витворили дивовижний пісенний епос зі складним символічним тлумаченням рослинного і тваринного світу – фантазійний елемент тут грав також немалу роль – зафіксували свою історію у формі історичних пісень, легенд, народних переказів, зберегли в серії народних оповідей такий феномен, як слов’янська міфологія в її українському варіанті, а с тим своє поетичне бачення неба, землі й води. Таким чином, фольклорне фантастичне оповідання стало ніби національним жанром і створило притаманну собі культуру.
Бібліотекарі філії №21 радять читачеві чудові зразки української романтичної фантастики. Це оповідання М. Гоголя «Запропаща грамота», М.Чайковського «Могила», П. Куліша  «Огненний змій»,  М. Костомарова  «Дитяча могила», Г. Данилевського «Біс на вечорницях» та багато, багато інших.
Особливо бібліотекарі радять прочитати твір О. Стороженко» Марко Проклятий». Автор легко вводить нас в таємниче минуле Марка, який носить у торбі за плечима свою важку невсипущу нечисту совість, що гризе його і в день і  день і ніч та не дає йому ні сну, ні спочинку, і так поки він добрими ділами не спасе своєї душі та загублених ним душ.  Козак Марко був проклятий матір’ю, а потім і батьком з того світу на вічне поневіряння  за скоєні страшні гріхи. Повість спонукає сучасного читача до глибоких роздумів над життям людини.  Автор прагне зацікавити міфологією молодь, яка вчиться розрізняти добро і зло у житті, та переконується в том, що добро завжди перемагає лихо, захищає людину від злих вчинків та поганих думок.
#бібліотека21

Немає коментарів:

Дописати коментар