Сторінки

10/06/19

Дерибасівська, вулиця моя

Ніщо не опише вам Одесу і самих одеситів краще, ніж головна вулиця міста. Дерибасівську по праву вважають серцем південної Пальміри. Місцеві жителі дуже люблять цю вулицю і дбайливо зберігають її особливу атмосферу. Дерибасівський присвячують пісні та знімають у фільмах.
Дерибасівська колись мала іншу назву – Гімназична: саме тут розташовувалася комерційна гімназія. Своє нинішнє ім'я вулиця отримала вже у 1811 році. Згодом декілька разів назву змінювали: після приходу в місто радянської влади, Дерибасівську в Одесі перейменували на Лассаля (1920 рік), у 1939 році вулицю назвали на честь льотчика Чкалова. Історичну назву повернули 1941 року, коли Одеса увійшла до складу Королівства Румунії. 
Відкриває Дерибасівську (з боку вулиці Польський узвіз) пам'ятник градоначальнику Одеси Хосе де Рібасу, на честь якого й названо вулицю (на Дерибасівській стояв його будинок). Знаменитий міський сад заклали у 1803 році. Увечері на сцені саду можна почути виступ симфонічного оркестру.
Також тут є кілька цікавих пам'ятників, які обов’язково треба відвідати, зокрема Леоніду Утьосову, Сергію Уточкіну, пам'ятник Ільфу і Петрову «12 стілець», Дерево кохання, Одеський час та багато інших. Не можна обійти увагою найкрасивішу будівлю вулиці та, мабуть, і усієї Одеси – «Пасаж». Цей готель знають усі мандрівники та туристи. Тут можна побачити красиві скульптури, прекрасну ліпнину на стінах і, звичайно, скляний дах. Якщо любите солодке, радимо відвідати Музей шоколаду.
Гуляючи Дерибасівською, зверніть увагу на будинок Ісаковича – він належав молодшому брату засновника Одеси Хосе де Рібаса Феліксу. А на розі Дерибасівської та Рішельєвської є арт-об'єкт «Тінь Пушкіна». Затишні кафе і ресторани розтягнулися усією вулицею.
Знайомство з Дерибасівською нікого не залишить байдужим, подарує масу приємних вражень і теплих спогадів про Одесу.
Етимологічна година "Дерибасівська, вулиця моя" зібрала сьогодні юних екскурсантів, читачів філії 45, на головній вулиці рідного міста. Бібліотекарі Іванченко Галина та Філенко Тетяна розповіли про історію будівель, показали дітям найцікавіші місця.
Квітни, рідна красуня Дерибасівська!

 
 


Немає коментарів:

Дописати коментар