Сторінки

31/01/24

"Дивовижні пригоди з Всеволодом Нестайко" - дитяча бібліотека №9

30.01.2024. до  Одеського  ліцею №35 у 3-Б клас завітали завідувачка бібліотеки Вікторія Доброва і бібліотекар Ганна Вдовенко з дивовижним заходом, присвяченим річниці з дня народження письменника. Учні дізналися багато цікавого з дитинства  і про мрію дорослого Всеволода Нестайко. А мріяв письменник про те, як порадувати, подивувати дітей України. Повертаючись  у своїх думках через уяву і фантазію до дитинства  почав  писати для дітей веселі, мудрі книги, засуджуючи зло, малодушність і заздрість. Учні активно взяли участь у заході. Розповідали про книжки, які вже читали, уважно слухали розповідь про книги, які принесли бібліотекарі, розглядали малюнки у книжках, ділилися враженнями та відповідали на питання.

 
 

Музична подорож “Мелодії України крізь часи та стилі”

 З нагоди Дня натхнення мистецтвом (31.01) до нас завітали інклюзивні діти з ГО “ІнклюЛайф”. Потрібно сказати, що хлопці та дівчата не вперше бувають у нас. Але особливість же цієї зустрічі полягала в тому, що цього разу поєдналися не тільки читач із книгою, а до них ще приєдналася і музика.

Дві книжки були путівником у цій подорожі — це Я.Винницька «Ковчег музика» та Г. Булгакова «Історії про життя 50 українців та українок».

Бібліотекарі К. Поліщук та О. Григорьєва розкрили перед гостями різноманіття музичної України, розповіли про історію української музики та про видатних композиторів нашої країни. У бібліотечних залах звучала безсмертна музика М.Леонтовича та М.Лисенка.

Звісно, за короткий час не можна охопити всю історію української музики. Проте, як мені здалося, бібліотекарям вдалося запалити в цих великих дітлахах інтерес до цієї теми.

Якщо ж є інтерес, то обов'язково будуть знання - адже знань без інтересу просто не може бути. А наші бібліотекарі допоможуть у цьому. Будьте впевнені.

Текст Олексій Надемлінський

Світлини Ірини Осадчої

Годівниці для птахів

 Кожен день це неймовірні історії, неймовірні пригоди та неймовірно позитивні емоції!

Спілкування з нашими читачами, спільні зусилля надихають на нові цікаві заходи! Разом з волонтерами "Червоного хреста" ми маємо можливість сприяти у дітей  бажання читати, дізнаватися про нове! Сьогодні у дитячій бібліотеці №23 робили годівниці для птахів, використовуючи пляшки з пластику та від соку. Бережемо природу!

 
 

Біля грубки гріється, без водички миється

 Звичайно, любі маленькі читачі, ви здогадались, що це – киця. А чи маєте ви таку домашню улюбленицю, яка, до речі, є символом нашого міста? Сьогодні в бібліотеці-філії №37, що на Марсельській, 14, відбулася подорож сторінками цікавих пригод серії книжок «Киця-Миця». До майстер-класу діти заздалегідь підготували малюнки- портрети своїх кицунь і коротку розповідь про них. Потім дітлахи власноруч виготовили Кицю-Мицю з кольорового паперу. Було весело та цікаво, як і завжди на заняттях групи «Смайлики», які проводять волонтер СпівДії Оксана Лебединська та бібліотекар Олена Лєскова.

 

29/01/24

Героїчна хроніка "Молоді герої України: до Дня пам'яті героїв Крут"

 Напередодні до Дня пам'яті героїв Крут (29 січня) бібліотекарі філії  №19 відвідали учнів 8-х класів ліцею  №3.  Мета заходу - нагадати дітям про цю історичну подію та сформувати в учнів почуття патріотизму та любові до свого народу, його історії та героїчного минулого.

Вже пройшло 106 років від цієї трагічної події, коли триста молодих студентів стали на захист Батьківщини біля поліського села Крути з численним військом, що напало на Українську Народну Республіку. Саме з того часу розпочалась нова епоха національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов'язку - боронити її. 

Також треба пам'ятати, що кров, пролита юнаками під Крутами, не була марною.

Також в бібліотеці була оформлена виставка книг з історії України, де читачі ознайомились з історичною подією даного періоду.

Запрошуємо всіх охочих до нашої бібліотеки.

Новорічне свято котиків — муркотиків

 У січні відзначається цікаве свято - Котячий Новий рік. Ця подія заснована у 2016 році, коли американська сімейна пара Том та Рут Році запропонувала визнати той факт, що такі дивовижні істоти, як кішки, мають право на свій власний Новий рік. А чому б і ні?! Адже кішка - одна з наймагічніших тварин на землі, а її колір несе сильний вплив на людину і може змінити її долю.

Кіт з білими лапками - приваблює матеріальний достаток.

Чорний кіт забирає негативну енергетику, відводить біду від домочадців, дарує мудрість та проникливість.

Двоколірні  кішки подвоюють щастя в будинку, примножують успіх.

Триколірна кішка приносить щастя господареві, особливе заступництво та охороняє будинок від пожежі.

"Черепахове" забарвлення вважається талісманом, ще приносить сімейне щастя.

Забарвлення "таббі" (смугастий) дарує удачу, легке, веселе становлення до ситуації, заряджає енергією гумору та завзяття.

Рудий кіт - це опора та надія всіх страждаючих та хворих, справжній захисник та цілитель. Притягує до будинку золото.

Чисто біла кішка вважається уособленням чистоти (як фізичної, і чистоти помислів).

Кішки сірого кольору приносять любов, удачу, а також емоційну стабільність і чуттєвий спокій.

Всі кішки приносять удачу всієї родини, незалежно від кольору, а тому, якщо хочете жити довго, мати здорові серце та нерви - нехай з вами завжди живе кішка. Адже недарма кажуть, що кішки залишають сліди своїх лапок у наших серцях!

Книжкова виставка в дитячій бібліотеці 22 знайомить читачів з найвідомішими породами вусатих улюбленців, їхніми звичками, цікавими фактами про життя кішок, а також різноманітними художніми книжками, де головними героями оповідань стають відважні коти й кішки, які ні кого не залишають байдужими!

 
 

Книга для дитини - дивний океан!

 Шановні читачі! Сезон нових, яскравих, цікавих книжок відкритий. Книжкові виставки "І знову у мандри запрошують книги" для молодших чомусиків та "Кращі книги нашим дітям" для старших книголюбчиків із нетерпінням чекають зустрічі з вами. Завітайте до дитячої бібліотеки 22, на Інглезі, 5.

Будемо раді вас бачити!

 
 
 
 

День бібліографії "Валеологія - наука про здоров'я"

 В наш сучасний та зворушливий час, дуже важливо не тільки дбати про свій  фізичний стан, але і бути морально стійким до усіх сюрпризів сьогодення. 

А ще, бути здоровим - це важливо для майбутнього існування нашої української нації. 

В дитячій бібліотеці №48 на Балківській пройшли дні бібліографії, на яких наші бібліотекарі ознайомили читачів з новими книгами, які присвячені проблемам дитячого здоров'я, та провели співбесіди з батьками - що потрібно знати сучасним діткам, аби їм було затишно й безпечно у школі, на вулиці та що треба знати про різні сучасні хвороби. 

Чекаємо Вас в бібліотеці 48, за адресою вул. Балківська 36/6. 

27/01/24

Мистецтво каліграфії: «Тонким пір´інком у зошит»

 926 січня на заході мистецтво каліграфії «Тонким пір´інком у зошит» у ліцеї №17 бібліотекарі філії №40 – Підіпригора Оксана та Руденко Юлія розповіли учням 7-А класу, що у перекладі з грецької «каліграфія» - уміння красиво писати. Вона виникла тоді ж, коли зародилася писемність. Люди видряпували різні значки на камені. А перо й папір з’явилися набагато пізніше. Папір винайшли в Китаї. І саме ця країна вважається батьківщиною каліграфії.

День каліграфії нагадує усім про важливість ручного письма, несправедливо забутого сьогодні через велику кількість цифрової та друкованої інформації.

Ініціатором Дня стала Асоціація виробників письмового приладдя, яка і проголосила дату "рукописного" свята.

Кожна дитина пам’ятає свої перші писані букви. І усім дуже хочеться, щоб вони були красивими - каліграфічними. Що ж означає слово «каліграфія»?

Дітям було цікаво дізнатися, що араби пишуть загостреною паличкою, у Західній Європі - спеціальними перами, у Південно-Східній Азії використовують пензлі, а також  що  означає слово «Ієрогліф» та «графологія».

Сучасні графологи можуть відтворити портрет людини за 7 основними характеристиками: розміром літер, їхнім нахилом та формою, напрямком почерку, інтенсивністю натиску, характером написання слів і загальній оцінці почерку.

Про зв'язок почерку з духовним світом і характером людини висловлювалися й Аристотель, і великі італійці епохи Відродження. У 1875 році французький абат Жан Іполит Мишонер вжив термін "графологія", що позначає галузь знання про почерк і методи його дослідження у зв'язку з психічним станом особи.

Східні народи вірять, що досконало написаний ієрогліф має магічну силу і приносить людині те, що означає.

Діти відтворювали чудернацькі лінії для покращення якості почерку. У деяких випадках – дуже вдало з першої спроби! І побачили, що це можливо!

Усі читачі мріють виробити гарний почерк, адже мистецтво каліграфії приносить ще й здоров’я!