Сторінки

31/07/23

Майстер-клас з декупажу

Літні канікули - чудова пора навчитися чомусь новому та цікавому. Тому 30 липня 2023 року бібліотекарка

Центральної міської дитячої бібліотеки (Французький бульвар, 11-А) Ганна Головченко організувала і провела майстер-клас з декупажу "Чарівна скринька". Всі учасники чудово впоралися з непростим завданням та створили свої маленькі шедеври.

 
 
 
 

Традиції українського державотворення

 Вже два дні поспіль в Універсальній читальній залі, що на Катерининській, 67, тривають святкування Дня Української Державності, що цьогоріч відзначають вдруге.

Ця дата нагадує, що українське державотворення має понад тисячолітню традицію, а його витоки – у Руській середньовічній державі, центром якої був Київ.

Учні молодших класів ліцею №117 та відвідувачі гуртка Червоного хреста завітавши на історичний путівник "Хрещення Київської Русі згадували державні символи, визначні пам'ятки історії України та діячів, що прославили її на весь світ.

Бібліотекарі та волонтери Червоного хреста провели вікторини, розгадували кросворди, та розмальовували мапу України, розбиту на пазли-області.

Напередодні, на хвилинці духовності "Перші кроки до християнства" маленькі користувачі натхненно слухали коротеньку розповідь про хрещення Київської Русі Володимиром Великим. який розбудував та європеїзував Русь.

Спадком Київської Русі є герб (тризуб), грошова одиниця, а, головне, Київ як політичний і культурний центр України.

Україна має багате минуле, але мі впевнені, що її чекає не менш багате європейське майбутнє.

 
 

28/07/23

Ми є. Були. І будем ми. Й Вітчизна наша з нами

 У 2023 році Україна вдруге відзначатиме День Української Державності, встановлений Указом Президента України від 24 серпня 2021 року. Повномасштабна війна росії проти України, мета якої – повне знищення української державності та нації, загострила в українців відчуття важливості цього свята.

У бібліотеці-філії № 37 сьогодні відбувся захід, присвячений Дню Державності «Моя Україно, мій край синьоокий, з любистку і м’яти, роси і води». Бібліотекар Лариса Решетняк розповіла читачам про історію свята, познайомила з важливими етапами українського державотворення. Діти зацікавилися книгами з історії нашої Батьківщини, уважно переглянули відеоролик на цю тему, створений співробітниками філіалу.

Українці завжди були мужнім і мудрим народом, який дружно відстоював і відстоює незалежність, дає відсіч ворогу, який намагається знищити нашу державу.

Будемо згуртованими, рішучими, вірними своїй Батьківщині й своєму народу – і ми переможемо!

День Державності: Україна! Віра! Перемога!

 28 липня — День Української Державності.

У бібліотеці-філії №8 була організована зустріч читачів з професором кафедри історії України ОНУ ім. Мечникова Т. Гончаруком. Він розповів про найважливіші історичні події, які мали вирішальний вплив на формування нашої держави.

Слава тобі, Україно! Слава!

 Хай славиться воля твоя і держава!

Сьогодні бібліотекар філіалу №45, Олена Шойка провела захід, присвячений Дню Української Державності — державне свято, що відзначається щороку в Україні 28 липня у День хрещення Київської Русі — України. Адже саме ця подія, що ознаменувалася створенням Київської митрополії та призначенням до Києва першого митрополита Михаїла, означала перетворення Київської Русі на повноправну в християнському світі державу. День Української Державності покликаний утверджувати зв’язок українців, які живуть нині, з нашими пращурами, які впродовж багатьох поколінь будували державність українського народу. Початковою точкою, від якої маємо право вести родовід сучасної державності, є Антський племінний союз, що існував від IV до початку VII ст. Саме в цей час було засновано місто Київ. Нащадками антів були русичі, які заснували Русь — середньовічну феодальну державу зі столицею у Києві. Це свято має виховати в кожного громадянина України розуміння того, що державотворчому досвіду українців, нашій культурі, нашій самобутності, українському характеру не одна тисяча років. Свято встановлено Указом Президента України Володимира Зеленського 24 серпня 2021 року, підписано під час урочистостей, присвячених до тридцятої річниці незалежності України. В Україні головними факторами суверенної держави є специфічні форми державної політичної організації суспільства: форми правління, державного устрою, організації державної влади, державні традиції, ідеологія, державна мова, державна символіка. З цими факторами пов'язаний суспільний і політично-правовий зміст державності, як засіб забезпечення суверенного розвитку України.

Бібліотекарі нашого філіалу допоможуть знайти змістовні, цікаві та корисні книги читачам за адресою: вул. Ак. Корольова, 71/1.

Зоологічна сторінка

 Тигр і лев - найбільші представники родини "котячих", у дикій природі разом не зустрічаються, тому що живуть у різних частинах світу. Бібліотекарі філії №36 провели зоологічну сторінку у дитячому садку. Наші маленькі читачі кмітливі та допитливі. Вони дізналися чи бувають білі тигри, та чи насправді тиграм не подобається блакитний колір?!

 

«Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього»

 Вже вдруге в історії 28 липня 2023 року, Україна буде відзначати День Української Державності. Ця пам’ятна дата покликана звернути увагу суспільства на традиції українського державотворення, які мають понад тисячолітню історію.

Чому потрібно знати, визначити джерела, етапи становлення та розвитку української державності? Насамперед тому, що будь-який народ, будь-яка нація починається з того, що вона зобов’язана знати своє минуле, своє коріння, бо «хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього». Хто не шанує видатних людей свого народу, той сам не годен пошани.

Ознаками державності є безперервність, втілена в мові, вірі, праві, літературі, мистецтві, національних символах і атрибутах, що передається від покоління до покоління; прагнення нації до політичного і національного самовизначення, державної незалежності.

У бібліотеці-філії № 10 відбувся захід, присвячений цій визначній даті, на якому були присутні представники Морської Територіальної оборони м. Одеси, Ради ветеранів праці, Територіального центру соціального обслуговування Суворовського району. До уваги читачів-дітей та гостей заходу було представлено книжкову виставку «Є така держава - Україна», підготовлено інформацію про історичних постатей, які відіграли значну роль на шляху становлення української державності, проведено вікторину «Моя Батьківщина», яка викликала у присутніх жвавий інтерес до історії України.

Завідувач відділу бібліотеки Ірина Юзік відзначила, що жодна країна, жодна нація світу не перенесла стільки війн, утисків, страждань, скільки довелось витерпіти українському народові. Проте українці не втратили ані гідності, ані любові до своєї Батьківщини, ані прагнення до волі та незалежності. Доброта, порядність, співчуття, сміливість – національні риси, які були властиві українському народові здавна і повсякчас. І зараз війна в Україні ще раз довела, що українська нація є сильною і непереможною. Адже сила держави в єдності, глибинній традиції, інтелекті, у мові й культурі героїчного нашого народу.

Щиро вітаємо українців із Днем Української Державності!

І в цей день ми особливо дякуємо всім, хто боронить нашу землю і незалежність на фронті й усім, хто працює на нашу спільну перемогу!

Разом до Перемоги! Слава Україні!

27/07/23

З Україною в серці

 27 липня в філії 21 бібліотекар Олена Нікітіна провела бесіду з групою читачів біля виставки "З Україною в серці": до Дня Української Державності. Вона розповіла історію незалежності України. Дітей зацікавили книги. Вони взяли їх для читання.

Малюємо літо open-air «Дружба, як вона є, або десять порад, як потоваришувати з лисом»: до дня народження Г.Пагутяк

 Сьогодні в дитячій бібліотеці № 40 відбулася неймовірна зустріч! Юні читачі познайомились з творчістю відомої дитячої письменниці Галини Пагутяк, а саме з її твором під назвою «Лялечка і Мацько». До речі, цими днями Галина Василівна святкує свій ювілей, бажаємо письменниці здоров’я та творчого натхнення!

Були собі хлопчик і лис. І зустрілися вони за незвичайних обставин, щоб стати щирими приятелями, які в скрутну хвилину допомогли одне одному. Як саме – для цього треба прочитати всю книжку від початку до кінця. Так, давайте познайомимося с головними героями! Мацько – найчарівніший з лисів, самозакоханий, маляр, культурний, наївний, довірливий, творчий, сміливий. Лялечка – звичайний хлопчик, йому все цікаво, він прагне пізнати як можна більше про світ, людей, природу. Лялечка все бачить не так, як дорослі, він дуже допитливий, ввічливий, відповідальний, здатний поспівчувати, але йому стає нудно з дорослими, зайнятими буденними справами. Вирушає до лісу, адже там живе його лис.

Ця книга для тих, хто мріє знайти собі справжніх друзів, для тих, хто готовий на все, аби цю дружбу зберегти. Історія про зворушливу дружбу хлопчика на прізвисько Лялечка і лиса-художника Мацька залишить байдужою, хіба геть черству людину.

В рамках заходу пройшов майстер-клас з малювання. На згадку у кожної дитини залишився малюнок головного героя – лиса Мацька! Роботи вийшли дуже різні, яскраві, неповторні, як і сам головний герой!

Разом з читачами визначили основні «правила дружби»:

- допомагай другу в біді

- будь чесним

- вмій визнати свої помилки й просити вибачення

- не ображайся на справедливу критику, вмій приймати поради

- поводься з другом так, як хочеш, щоб поводились з тобою

- умій поділяти радість з другом!

Приходьте до дитячої бібліотеки, це територія дружби, творчості, нових знань! Проводьте свій час з користю!

Захід підготувала і провела Клименко Л.С.