Сторінки

30/11/22

"День мрійника" в дитячій бібліотеці-філії №40

«Я — Авіатор… Я літав над морем, над собором, над пірамідами. Чотири рази я розбивався на смерть. Решта разів — «дрібниці». Харчуюся тільки повітрям і бензином… Загалом, я найбільш щасливий з одеситів…»

Сергій Уточкін «Моя исповедь», 1913 рік

Сергій Ісайович Уточкін – видатний спортсмен-авіатор, один із перших вітчизняних льотчиків-випробувачів, велогонщик, яхтсмен, боксер, футболіст… Він брав участь у велосипедних перегонах, грав у футбол, займався автомобільним, вітрильним, ковзанярським та мотоциклетним спортом, боксом, боротьбою, веслуванням, гімнастикою, джиу-джитсу, легкою атлетикою, парашутизмом, плаванням, тенісом, фехтуванням тощо, був чемпіоном Одеси з ковзанярського спорту, тенісу, фехтування, плавання, боксу, боротьби та веслування.

Сергій Їсайович прожив коротке, але дуже насичине подіями життя. Він був неперевершеним мрійником. І всі свої мрії втїлював в життя. Познайомитися з оссобистісттю Сергія Івановича ми змогли за допомогою книжкової виставки, світлин з фотоальбомів. Відбулося голосне читання книги Анатолія Маркуша "В політ".

Бібліографічний огляд книг «Життя і творчий шлях І.Й Потоцького»: до 71-річчя від дня народження

В бібліотеці-філії №4 бібліотекарі провели бібліографічний огляд "Життя та творчий шлях І.Потоцького".

Прочитали вірші з його книг: "Кораблик", "Азбука маленького одессита" та ін.

Обговорили його твори в прозі: "Невыдуманные одесские рассказы"', "Улица Хворостина (Прохоровская)". В цих оповіданнях юні читачі зустрілись зі знайомими героями.

Художня проза в інших творах чергується з поезією: "Улица Розье", "Стихи о гетто", "Щит Давида", "Одесская рапсодия".

Нагадали дітям, що І.Й. Потоцький є укладачем популярного збірника "Сказки народов Одессы".

Читачі залюбки роздивлялись малюнки до цього збірника. І забажали намалювати вдома нові малюнки з улюблених творів.

 

Екскурсія до бібліотеки "Нові враження і нові друзі"

Книга – це один з головних засобів навчання, розвитку та душевної насолоди. Спілкування з книгою допомагає оволодіти певними знаннями, залучає до культурних надбань і цінностей українського народу, його звичаїв і традицій. І хоча сучасних дітей все більше поглинає інтернет та гаджети, ми дорослі повинні ще змалечку виховувати у дітей бережне ставлення і любов до книги, розвивати художній смак. Тут в нагоді стає бібліотека.

З цією метою, 29 листопада учні школи «Острівець» завітали в дитячу бібліотеку №4.

Дітей зустріла завідувачка Олена Чупріна, яка познайомила їх з правилами користування бібліотекою і книгами та з тематичними полицями дитячого фонду.

Особливе захоплення у дітей викликали книги про морських жителів, світ динозаврів, казки та дитячі яскраві журнали. Бібліотекарі презентували читачам книжкову виставку "Казки мого дитинства", прочитали вірші про осінь українських класиків, провели вікторину "Відгадай казкового героя" та гру "Що любить книга".

Діткам сподобалась екскурсія, про що свідчили їх посмішки та радісні оченята. Яскравий книжковий світ здатен не лише навчати, а й дивувати, надихати на нові пригоди, на здійснення мрій. Сьогодні у наших дітей найголовніша мрія – мир в Україні! До нових зустрічей в бібліотеці №4.

 

До 355 - річчя від Дня народження Джонатана Свіфта

 "Написано для загального вдосконалення роду людського".

Д. Свіфт.

29 листопада виповнюється 355 років від Дня народження англійського, літератора і священослужителя Джонатана Свіфта.

У літературу він входить спочатку як поет, а потім як автор блискучих сатиричних повістей - притч. Письменник був порадником чільних діячів королівства, утаємничений у всі складні державні справи та лабіринти придворних інтриг. Він був впливовим журналістом, людиною, на думки якої зважають перші особи держави. Творчість Джонатана Свіфта була символом сили друкованого слова, права людини іньелекту, що вимагає пошани й уваги. Автор був національним героєм та лідером визвольного руху. Найвидатніший твір Д.Свіфта "Мандри Гуллівера" побудовано в жанрі морської подорожі. Чотири частини - це чотири сатиричні модифікації людської нікчемності.

Творчість Джонатана Свіфта - сатирика зробила перший крок у розвитку не тільки англійської, але взагалі і європейської літератури.

Бібліотека-філія №39 запрошує у подорож дивовижними країнами з незвичайними пригодами.

 

29/11/22

Літературні мандри "Багато правди говориться в жарті" - до 335-річчя від дня народження Джонатана Свіфта"

 Езо́пова мова — замаскований спосіб думок з натяками, недомовками для уникнення цензурних чи будь-яких інших заборон, переслідувань. Поняття «езопова мова» виникло внаслідок надзвичайно жорстокої, прискіпливої цензури, вільно висловлювати свої погляди було і небезпечно, і часто неможливо. Тоді активізувався зашифрований спосіб викладу думок із натяками та недомовками, коли цензорам ніби не було до чого причепитися, а адресати всі читали «між рядків». Назва походить від імені відомого давньогрецького байкаря Єзопа. Ця мова знайшла яскраве відображення у творах відомого англійського письменника-сатирика Джонатана Свіфта, і особисто у безсмертному романі "Мандри... Гуллівера". Його життєвий шлях почався з того, що він здобув богословську освіту, кілька років був священиком, активно займався політичною діяльністю. Служивши особистим секретарем багатого вельможі дипломата Вільяма Темпля. Свіфт мав змогу спостерігати за життя політиків і дипломатів. За дорученням Темпля бував навіть у королеви Англії Анни. Після смерті Темпля повертається до Ірландії, де отримав парафію у маленькому містечку, виступивши у пресі з блискучими сатирами та памфлетами, занурюється у вір політичної боротьби. Свою життя і талант Свіфт посвятив боротьбі за справедливість. Як письменника Свіфта дізнаються після видання його «Сказки про діжку», підзаголовок до якої «Написано для загального удосконалення роду людського» можна віднести до всієї творчості письменника. Він був захисником прав простих ірландців, сприявши встановленню миру між Англією та Францією, "ревно боровся за справу мужньої свободи", - як написав сам Свіфт про себе. Письменник звернувся до езопової мови. Якщо перед нами сатиричний твір, це означає, що автора щось не влаштовує у життя, яким живе він і його співвітчизники, адже життя одне і прожити його треба з найбільшою користю для себе, своєї батьківщини та своєї країни. Сьогодні бібліотекар філіалу №45 Олена Шойка познайомила читачів із життям видатного письменника, діти переглянули буктрейлер, за яким провела викторину, ділилися своїми думками.

Розвага «Загадки розгадуємо – світ пізнаємо»

Світ людський – не що інше, як вселенське зібрання загадок, пізнавати й розгадувати які кожен із нас починає від перших хвилин самоусвідомлення. Осмислюючи загадковість навколишньої реальності, ми поступово вчимося розуміти мудру логіку природи.

Загадка – важливий елемент навчання дітей, виховання в них допитливості, уміння і здатності захоплюватися, зачаровуватися красою і неповторністю рідного краю.

Завідувач відділу бібліотеки-філії №10 Ірина Юзік запропонувала юним читачам цікаво провести дозвілля. Хлопчики і дівчатка пізнавали світ, перевіряли свою кмітливість і спостережливість, розгадуючи загадки із збірки одеської письменниці Світлани Зубко «Загадки і рими». А потім самі загадували один одному веселі та дотепні загадки.

В ці останні осінні дощові холодні дні діти в теплій читацький атмосфері отримали приємні та позитивні емоції.

Текст: І. Юзік

Фото: С.Бекмурадова

28/11/22

З покон віку поруч з людиною

Домашні тварини з давніх часів пліч-о-пліч живуть із людиною. Тварини і птахи для людини помічники, друзі, годувальниви.

Протягом тижня читачі бібліотеки-філї №21 знайомилися з книгами та брошурами про домашніх тварин, сільськогосподарську техніку. Цей рік входить десятиліття фермерських господарств. Нелегка праця сільських трудівників. Нині, під час війни, фермерів не беруть на фронт, адже треба годувати не лише свою сім'ю, а й армію, народ.

Також цей захід було проведено бібліотекарем у дитсадку "Академія дитинства". Діти відгадували загадки, грали в гру "Гуси", розповідали про своїх домашніх улюбленців.

Зустріч пройшла цікаво й весело.



Віртуальний зоопарк «Барвисті хвостатики»

Щороку 30 листопада у багатьох країнах відзначається Всесвітній день домашніх тварин.

Ідея про його заснування була озвучена на Міжнародному конгресі прибічників руху на захист природи, що проходив у Флоренції в 1931 році. Тоді різні екологічні організації та природоохоронні товариства заявили про готовність організовувати різноманітні масові заходи, спрямовані на виховання у людей почуття відповідальності за все живе на планеті, у тому числі і за домашніх тварин. З нагоди цієї події, до бібліотеки завітали учні ЗОШ №80 1-А класу, які розповіли про своїх домашніх улюбленців, відобразили їх на малюнках З задоволенням прийняли участь у майстер – класі з виготовлення котика

Запрошуємо до бібліотеки-філії №11 за адресою Ільфа та Петрова, 15 познайомитися з книгами з книжкової виставки «Ці незвичайні, розумні та кумедні тварини»

 
 
 

Світ казок Вільгельма Гауфа (до 220-річчя від дня народження В. Гауфа)

Прекрасна весна, у якої не було осені.

Людвіг Уланд

Ця фраза німецького поета Людвіга Уланда точно характеризує чудову творчість німецького письменника, казкаря Вільгельма Гауфа, який жив і творив на початку ХІХ сторіччя. Його казки перекладено багатьма мовами світу, і їх читало багато поколінь дітей у багатьох країнах

Хто ж такий Вільгельм Гауф, автор цих казок? Дитяча бібліотека №22 разом з юними книголюбами шукали відповідь на це запитання, познайомившись з фрагментами біографії та творчістю письменника.

Письменник народився у 1802 року в сім'ї урядовця, де любили й шанували мистецтво та літературу. У майбутнього письменника ще в шкільні роки виявився надзвичайний хист оповідача. Навчаючись в університеті, В. Гауф, клав чимало віршів, що стали студентськими піснями. Закінчивши університет, В. Гауф у 1824 року погодився стати вихователем дітей у родині високого військового урядовця. Саме для своїх вихованців він і почав писати казки. Гауф брав теми для них із німецьких та східних народних казок, але під його пером вони часто виростали в цілі повісті зі складним, цікавим сюжетом. У них казкове, фантастичне переплітається з реальним, сумне зі смішним.

За ті три роки, які йому відтоді судилося прожити, - бо Вільгельм Гауф помер двадцятип'ятирічним у 1827 року, - він устиг створити два романи, книжку сатиричних нарисів, чимало новел і три збірки казок.

Те, що Вільгельм Гауф устиг написати за своє коротке життя, лишилося вагомим явищем у німецькій літературі. А його знамениті казки "Маленький Мук", "Карлик Ніс" та інші знає і читає цілий світ від заходу до сходу.

 
     


25/11/22

Квілінг для початківців

Квілінг - мистецтво бумагокрученія один з видів декоративно - прикладного мистецтва. "Квілінг" походить від англійського слова "quill", що означає "пташине перо". Документально квілінг згадано в 1500 році. Це період, коли французькі та італійські черниці використовували гусяче пір'я, щоб прикрашати релігійні картини.

У Європі та Англії жінки вищого світу з 1600 року використовували цю екзотичну техніку для створення прикрас, а також для вишуканого декорування скриньок, кошиків, меблів, ваз, підсвічників та інших речей.

В бібліотеці-філії №39 провела майстер - клас Любов Сергіївна Замятіна. Діти спробували навчитись цьому мистецтву. Наші читачі з цікавістю та з великим задоволенням скручували та складали "роли" роблячи квіткові композиції.

Діти і батьки отримали велике задоволення від того, що Майстриня ознайомила з незвичайним видом мистецтва і подякували їй за пізнавалиний, незвичайний майстер-клас.