Сторінки

31/03/20

Одеський Оперний - європейська перлина

Один з найзнаменитіших пам'ятників світової культури, візитна картка міста. Оперний театр по своїй красі стоїть в одному ряду із знаменитим віденським оперним театром і іншими перлинами європейської архітектури!
Кожна його деталь, кожне вікно, позолочені прикраси виконані з незвичайним смаком і відчуттям міри, поступово вводять глядача в той стан, який необхідно, щоб прийняти в свою душу велике чудо музики, освячене великими композиторами минулого і сьогодення.
Вражаючий вплив театр чинить на дітей. Самі пропащі шибеники затихають і починають вбирати це насичене мистецтвом повітря.
Скільки б разів не відкривалися перед глядачем двері в театральний зал, кожного разу виникає передчуття свята.  Мабуть так впливає внутрішня гармонія всіх складових цього єдиного ансамблю.
Задумка театру належить градоначальнику, герцогу Дюку де Рішельє. Його побудували за проектом архітектора із Петербургу – Тома де Томона. Цей храм мистецтва відчинив свої двері 10 лютого 1810 року. Але через 64 роки місцевий театр (як його називали місцеві) згорів вщент. Будівництво нового театру доручили віденським архітекторам Фердинанду Фельнеру та Герману Гельмеру.  В результаті їхньої праці за рекордні три роки виріс новий театр.
«Одеський театр – найкращий у світі!», – вигукнув Фердинанд Фельнер, що приїхав до Одеси з нагоди завершення будівництва. Архітектор вручив міському голові Григорію Маразлі позолочений ключ від театру. Цей символічний ключ поклали в металевий ящик і замурували біля підніжжя дзеркала на сходах західного портику оперного театру.
Цікаві факти про улюблений театр:
в  театрі міститься найбільша костюмерна, в якій зберігається більше чим 800 костюмів. Самому раритетному більше 100 років. Та й своєю вартістю вони вражають. Наприклад, ціна пачки для прими балету Опери стартує від 500 доларів! 
А ще є легенда, що якщо постояти перед будь-яким з двох дзеркал, розташованих біля парадного входу, загадавши бажання, воно обов'язково збудеться. Причому загадувати може тільки глядач. Цій легенді вже 131 рік.
Прочитайте враження від театру його уславлених гостей :Федора Шаляпіна та Олени Образцової!
Фотоілюстрації представлені з нашого  багатого книжкового фонду бібліотеки-філії №45!
Чекаємо на Вас, любі читачі, після закінчення карантину!
 
 
 

Дорогоцінна спадщина українського народу.

Світова література знає небагато творів, які б захоплювали нові покоління, перетинали межі країн, здобували все  ширшу славу. У 10185 році було написане  безсмертне  «Слово о полку Ігоревім», - ювілей якого  ми відзначаємо у 2020 році.  Це пісня – заклик, героїчна, сповнена палкої любові до вітчизни, до свого народу.  Бібліотекарі філії №21 завжди рекомендують своїм читачам цей твір. Чому? Мужність, героїзм, слава і честь стоять у «слові о полку Ігоревім» дуже високо. Це - провідні моральні мотиви твору.  Автор Слова дуже добре знав і сторію свого народу, його минуле і сучасне, був  досвідченою людиною.  А ставлення до природи?  В слові людина і природа становлять одне нерозривне ціле.  Автор твору пишався знанням народної мови, був великим громадянином землі Руської, гарячим патріотом. Бібліотекарі підкреслюють читачеві, що людина повинна бути патріотом своїх вітчизни, поважати історію, мову, культуру свого краю, поважати старих, допомагати співвітчизникам і друзям, захищати рідну землю від ворога, зростати справжніми громадянами своєї Батьківщини.  Це те, чому нас вчить книжка ювіляр «Слово о полку Ігоревім».

Нужны ли для занятия бизнесом особые качества или способности?

С одной стороны, бизнес не требует некой редкой одаренности. Предпринимательство -достаточно массовое явление, и успеха, хотя бы относительного, в нем добиваются разные люди. С другой стороны, известно немало случаев когда неудача следует за неудачей, и бизнес закрывается. В чем причина?
Сфера бизнеса не предъявляет чрезмерно высоких требований к целому ряду личностных психологических особенностей, уровню интеллекта. Мы думаем, что, чем выше интеллект, тем успешнее должен быть предприниматель. На деле это обстоит несколько иначе. Низкому уровню IQ соответствует и низкий уровень успешности в бизнесе, но по мере его роста растет и успешность. Затем такое соотношение исчезает, значительное повышение интеллекта уже не ведет к существенному росту эффективности в бизнесе.
Опытные преподаватели знают, что отличники в учебе редко становятся успешными бизнесменами, а середнячки удачно занимаются предпринимательством. Почему выдающиеся умственные способности не гарантируют успеха в бизнесе? Причины:
  • высокий уровень интеллекта часто сочетается с трудностями в общении, а в бизнесе это очень важно, ведь высокая самооценка и критическое отношение к окружающим нередко становятся причиной конфликтов;
  • у таких людей нет интереса заниматься практической работой и делать бизнес. Внимание сосредоточено на аналитической и познавательной деятельности;
  • различие между теоретическим, абстрактным интеллектом (тесно связан с успехами в учебе) и способностью решать практические задачи, вести повседневную хозяйственную деятельность.

Творчість Володимира Висоцького

Найкраща читачка бібліотеки-філії №4 Перлик Дар’я захоплюється творчістю Володимира Висоцького.
І сьогодні, знаходячись на домашньому карантині, вона бажає всім здоров`я та радить після карантину завітати до бібліотеки. В бібліотеці можна ознайомитись з серією книг про життя та творчий шлях В.Висоцького, автором яких є Г.Лазарева.

Шановні друзі!

Бібліотека-філія №39, відділ 5-9 класів, продовжує зустрічі з читачами за темою «Чим зайнятись у вільний час?»
Сьогодні ми подорожуємо  з  вами у космосі. Краса зоряного простору завжди приваблювала людей. Ось і подивимось у наш бібліотелескоп. Починаємо…
Далі буде…
 

Бельгія

Офіційна назва - Королівство Бельгія (Royaume de Belgique).
Про столицю Бельгії ми часто чуємо. І це не дивно - Брюссель став важливим культурним і міжнародним центром. У ньому розташовуються штаб-квартира військово-політичного блоку НАТО, Рада Європейського Союзу (ЄС) та інших міжнародних організацій.
Маленька країна (Площа території - 30,5 тис. кв. км., населення - 10,2 млн. осіб). Але три офіційні мови - французька, нідерландська та німецька.
Коли говорять про Бельгію, то чомусь відразу на думку спадає два прізвища, які знають всі - Наган та Браунінг. Це не дивно, бо бельгійські майстерні з виготовлення зброї відомі ще з XVI століття.
А ще всесвітньовідомі бельгійське пиво та бельгійский шоколад.
Бельгія дала світові таких письменників як Шарль Де Костер і Моріс Метерлінк. До речі, несподіванкою для нас буде те, що бельгійці вважають Жоржа Сіменона своїм письменником. Справа в тому, що майбутній письменник народився в Льєжі.
На жаль, формат знайомства не дозволяє детальніше розповісти про цю країну. Скажу тільки, що більш докладне знайомство з Бельгією принесе ще чимало відкриттів.
Олексій Надемлінський

 



Катерина Білокур

"...Як же не малювати квіти, як вони такі красиві?.. Ой Боже ж мій, як глянеш кругом - та гарна, а та ще краще, а та ще чудовіша! Нібито промовляють до мене: "Хто ж нас буде малювати, як ти нас покинеш?" То я все на світі забуду - та й знов малюю квіти..."  /З листа К. Білокур/.
Катерина Білокур (1900 - 1961) видатна українська художниця, котра своїми полотнами виспівувала дивовижну красу України. Маючи від народження самобутній талант, майстриня була змушена все життя відстоювати своє право малювати, долати непрості обставини та тяжкий побут, терпіти людський осуд... Утім навіть у найскрутніші миті не відмовилася від свого покликання, невтомно працюючи, породжуючи власний, феноменальний квітковий всесвіт.
 
 
Автор вірша Неллі Топська, яка написала книгу "Зачарована квітами" про життя і творчість Катерини Білокур.


30/03/20

“У світі ретро — книг”.

«Хай живе право читати!»
Р. Бернс
В старшому відділі дитячої бібліотекі 22 продовжує діяти книжкова виставка “У світі ретро — книг”.
Широкому колу читачів представлені раритетні видання класиків англійської, німецької, американської, французької літератури, деякі з яких є ровесниками бібліотеки!
Йоган Вольфган фон Гете, Роберт Бернс, Фрідріх Шиллер, Вальтер Скотт, Жуль Верн, Роберт Льюіс Стівенсон, Артур Конан Дойл, О'Генрі, Джеймс Олдрідж - ці імена добре знайомі сучасному читачеві. Твори цих письменників та поетів безумовно є шедеврами світової літератури. Вони неодноразово перевидавалися та включені до шкільної програми.
Дорогі читачі, приходьте в бібліотеку, після закінчення карантину, подивитися, почитати, погортати книги, яким понад 50 - 60 років!

 
 
 

Карантин у бібліотеці-філії №22 триває...


Бібліотекарі працюють з книжковим фондом, складають списки літератури на списання, готуються до нових заходів, оформлюють нові та доповнюють вже діючі книжкові виставки і сподіваються на скорішу зустріч з вами, наші шановні читачі.
БАЖАЄМО ВСІМ ЗДОРОВ'Я!

 
 
 
 

Мир детства Владислава Крапивина.

Книги Владислава Крапивина наполнены простотой и мудростью. Это очень нужные книги, дорогой читатель. Ценность их не теряется, а только растет. Его герои – это мальчишки и девчонки жившие в то время, когда не было мобильных телефонов и дети просто забегали друг за другом домой, не было игровых приставок и они сами придумывали всевозможные игры. И в ход шли подручные вещи. Так в рассказе «Бегство рогатых викингов» чтобы стать похожими на викингов в ход пошли старые кастрюли и чайники. А чтобы выиграть битву у более многочисленного и хорошо вооружённого отряда, то можно привлечь в свой отряд и соседскую козу. А вот как заставить противника покрасить щиты в ненавистный козе оранжевый цвет – это целая веселая история, которую вы узнаете, прочитав этот рассказ.
Ключевая тема автора – мальчишеское братство и верность юношеским идеалам. С друзьями, которые всегда приходят на помощь. Помните слова клятвы: «Бороться и искать, найти и не сдаваться»? Это и о них тоже, героях книг Владислава Крапивина – Мальчишках с открытым сердцем и светлым огнем в глазах. И быть может вы найдете в них себе друзей, по которым, закрыв последнюю страницу, вы будете скучать.
За книгами В. Крапивина заходите, после карантина, в библиотеку-филиал №21.

 
 

Книга = Мультфільм. До Всесвітнього дня мультфільму.

6 квітня з 2002 року відзначається Міжнародний день мультфільмів.
Мультфiльми – це засіб виховання дитини. Без сумніву, події, що відбуваються у мультфільмі, розвивають уяву і мислення малюка, формують його світогляд. Персонажі улюблених мультфільмів – друзі дитини. Вони вчать її взаємо діяти з навколишнім світом, формують уявлення про добро і зло, вчать справлятися з труднощами.
Багато книголюбів із задоволенням дивляться екранізації улюблених романів і повістей, але мультфільми за творами – це, погодьтеся, окреме задоволення. Ви запитаєте чому? Можливо тому, що в мультиках фантазія режисера майже не скута технічними й фізичними можливостями. Герої там можуть парити у повітрі, подорожувати в космосі або по дну океану, на екрані з’являються найхимерніші створіння та істоти, твориться справжня магія. Відірватися від цього видовища складно, і неважливо скільки тобі років – 6 або, скажімо, 36.
У цей список увійшли твори світової літератури за якими було знято мультфільми, але ми навмисно тут приділили увагу книгам про мульт екранізації яких мало відомо.
Старих добрих коротких радянських мультиків тут теж немає – їх так багато, що потрібен окремий список. Але скористаємося нагодою, щоб нагадати істину: переглянути «Їжачка в тумані» або «Троє з Простоквашино» – завжди хороша ідея.
Тож пропонуємо топ-5 творів, мультфільми за якими будуть цікаві як дітям так і дорослим.

 
Джонс Д.В Мандрівний замок Хоула / Діана Вінн Джонс ; пер. Андрій Поритко. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2008. — 352 с.

«Мандрівний замок Хоула» (англ. Howl's Moving Castle)фентезійний роман британської письменниці Діани Вінн Джонс, який вперше був опублікований в 1986 році. У 2004 році за мотивами роману студія «Ghibli» випустила повнометражний анімаційний фільм, режисером якого був Хаяо Міядзакі.
Зла відьма перетворює Софі на старезну бабусю. Дівчина потрапляє в таємничий замок чарівника Хаула і укладає угоду з вогняним демоном, завдяки якому i рухається замок. На шляху до звільнення від закляття Софі доведеться розгадати багато загадок та побороти численні перешкоди...
А подивитися мультфільм можна за посиланням: https://kinokrad.co/264976-hodyachiy-zamok-2005.html



 Ковелл К. Як приручити дракона / Крессида Ковелл ; пер. Анатолій Саган — К. : Рідна мова, 2017. — 224 с.
Ви, може, не знаєте, та колись кожен вікінг мав власного дракона. Інші народи приручали собак, коней, буйволів... А вікінги - драконів. Однак юний вікінг спершу мусив упіймати собі дракона. Це було непросто. Потім - приручити його, а це ще складніше. Усе разом називають випробуванням драконячим вихованням. Того, хто його не пройде, виганяють із племені...
Книга і мультфільм розрізняються практично в усьому, по суті спільного між ними – лише деякі персонажі. Так що радимо і мультик подивитися, і книгу прочитати. Не пошкодуєте!
А подивитися мультфільм можна за посиланням: https://gidonline.io/film/kak-priruchit-drakona/



 Антуан де Сент-Екзюпері Маленький принц / Антуан де Сент-Екзюпері ; пер. Петро Таращук. — К. : Фоліо, 2019. — 160 с.
Казку про Маленького принца читали, напевно, всі. Але це не означає, що мультфільмом за мотивами історії вас не здивувати, зовсім навпаки. Французам вдалося зняти дуже непогану адаптацію з дбайливим ставленням до оригіналу, хоча сюжет місцями і розходиться з книгою (наприклад, в головних ролях – маленька дівчинка і її сусід, старий-авіатор). По-голлівудськи оптимістичний фінал добре підходить для того, щоб показати цей мультфільм дітям, яким ще рано зчитувати філософську підоснову.
Мультфільм тут: https://rezka.ag/cartoons/kids/11197-malenkiy-princ.html


Туве Янссон Країна Мумі-тролів / Туве Янссон ; пер. Наталя Іваничук. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2014

Мумі-тролі — це дійсно одні з найулюбленіших персонажів — особливі, в них є щось глибоко «недитяче». Автор вміє писати так, що діти дуже глибоко співпереживають героям, стають частиною їх маленької компанії, що живе у чарівнй долині.

Трохи наївний ляльковий мультфільм Марії Ліндберг виконаний досить своєрідно, зате в ньому є місце туві-янссоновскій атмосфері пригод і затишній небезпеці, від якої легко сховатися у мами під крилом.
Подивитися мультфільм можна за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=lXKQWmqGu-Y

Франко І. Лис Микита / Іван Франко ; іл. Едвард Козак. — Львів : Апріорі, 2018. — 196 с.
Відомий класичний твір презентації не потребує.
Першим анімаційним серіалом незалежної України називають стрічку, зняту за мотивами казки Івана Франка «Лис Микита». Пригоди хитрого пройдисвіта викладено в 26-ти коротких серіях, загальна тривалість яких – понад шість годин! Замовником стрічки виступило товариство «Просвіта», яке таким чином розширювало сферу побутування української мови. Творці фільму майже не втручалися в текст класика, тож герої мультсеріалу нерідко висловлюються бойківською говіркою.
Мультфільм за посиланням : https://www.youtube.com/watch?v=IU9aUm8uD6g



ЧТО ТАКОЕ БИЗНЕС?

Что такое бизнес? Какую роль он играет в жизни общества? Как влияет на него? Весьма актуальная на сегодняшний день тема!
Предприниматель и капиталист. Казалось бы понятия равноценные, но это далеко не так. Предприниматели сосредотачиваются на использовании и развитии собственных способностей, организуя дело так, чтобы их применение стало максимально доходным. Капиталисты же, анализируют потребности рынка, ищут способ удовлетворения их с целью извлечения дохода.
Ярким примером этого может служить история с телеграфом. Как известно, он появился задолго до телефона и быстро стал популярным средством передачи информации. Но мало кто знает, что в ХIХ веке была сделана попытка сделать бизнес на торговле телеграфными аппаратами, продвигая их на рынок как персональные устройства. Подобный бизнес не состоялся, поскольку каждому покупателю аппарата приходилось изучать азбуку Морзе и приобретать навыки общения на этом «Нечеловеческом языке». Американский инженер Александер Белл ( 1847-1922), увидев, что общество нуждается в средствах коммуникации, подобных телеграфу, вскоре изобрел телефон, обеспечив простой и естественный для людей способ общения. С использованием телефона коммуникационный бизнес стал быстро расширяться.

Вивчаємо Європу разом з дітьми

Поки на час карантину ви залишаєтесь вдома, представляємо вашій увазі ресурси, які допоможуть цікаво розповісти дітям про ЄС.
1.Інтерактивна книга «Європа-гра»
2.Посібник для дітей «Відкрий для себе Європу!»
3.Книга-вікторина «Європа для дітей: Тремоло та його європейська місія»
4.Методичні рекомендації євроклубам – поради вчителям з проєвропейського виховання школярів (пізнавальні ігри, квести, тренінги).
5.Навчайся в Європі! Освітні програми, гранти та стипендії Європейського Союзу та держав - членів ЄС.
Бажаємо міцного здоров`я і чекаємо Вас після завершення карантину!



Свято лялькаря

Багато хто погодиться з тим, що в фігурці, створеної за подобою людини, укладена якась магічна сила, - ніби той, хто сидів над безмовним творінням, вклав у неї частинку власної душі, емоцій.
У вправних руках майстринь народжуються різні за характером, за технікою виконання, за матеріалом ляльки, але усі вони несуть у собі заряд позитиву, радості. Бібліотека-філія №11 гостинно відкриє двері після карантину для дітей і дорослих, щоб разом відсвяткували свято лялькаря.

 
 


Вдаримо по короновірусу оптимізмом

Вчені довели: корона вірус до українців не причепиться – чисто по людськи.
Є у світі дуже гарні ліки: найперший засіб від поганого настрою, засіб від зморшок, спрацьовує як імуномодулятор, противірусний засіб, а саме цінне – продовжує життя. Певно, ви вже здогадалися – це сміх. Кому ж як не нам, одеситам, не знати про цілющі властивості сміху. Жарти, дотепи, тонкий своєрідний одеський гумор створює відповідний колорит міста. Ми навчилися з гумором підходити до вирішення будь – яких проблем. І «таки –да», на сьогоднішній день гумор – це найкращий лікар.
Бібліотека-філія №21 наполегливо рекомендує підтримувати імунітет і гарний настрій не лише під час карантину за допомогою гарної книги. Тож дорогі читачі, не забувайте: усмішка на вашому обличчі продовжує життя не лише вам, а й оточуючим.
Будьте здорові! Бо ми того варті!