Сторінки

30/04/19

Країна Інформатики

26 квітня дитяча бібліотека 22 разом з учнями 4-А класу, ОЗОШ 82 брала участь в гонці за знаннями "Ти думай, пробуй і твори - фантазію та розум прояви!", подорожуючи в дивовижну країну Інформатики. Країна ця дуже велика, в ній дуже багато цікавого.
Знайомство з мешканцями цієї країни юні читачі почали з творів чудового автора дитячої наукової фантастики, відомого за трилогією про хлопчика - робота Елекроніка, Євгена Велтистова.
Школярі з цікавістю дізналися, що за довгі роки наполеглівої праці вчені створили таких роботів, які не тільки можуть допомагати нам, але навіть думати і вчитися: робот-санітар, робот-фотограф, робот-помічник, робот-сокіл, робот-собака-вихователь-охоронець, робот-поліцейський. А деякі роботи - плід фантазії режисерів - прославилися, як головні герої відомих кінофільмів.
Появі сучасних комп'ютерів сприяло багато відкриттів, багаторічна історія інформатики. Китайські рахунки (абак), рахівниці, арифмометр, перша ЕОМ з програмою (1946 р.), перший персональній комп'ютер (США, 1976 р.) та інші. Діти здогадалися і продемонстрували власні "персональні комп'ютери", які у кожного з нас під рукою. Це десять пальців. Безумовно, комп'ютер значно полегшив життя людини. А весела інформаційна казка "Комп'ютер - Теремок", конкурс-розминка "Комп'ютерні добавлянкі", загадки-обманки, гра "Мишки - Модеми - Пристрої" додали учням гарного настрою. І як говорив Є.С. Велтистов: "Більше читайте фантастичні повісті, юні читачі. Можливо, що і ви, як професор Громов, створите коли-небудь свого робота - помічника людини".

 
 


"Яскравий світ художнього слова М. Гоголя"

"Перед Гоголем треба схилятися, як перед людиною, що обдарована найглибшим розумом і найніжнішою любов'ю до людей..." Т. Шевченко
Микола Васильович Гоголь - геніальний український письменник, мислитель, історик, народознавець, фольклорист.
Він як класик світової літератури з українським серцем відкрив світові Україну: створив привабливий поетичний образ рідного народу, з небувалою художньою силою розкрив його самобутній характер, моральну чистоту, героїчну історію, лад родинних взаємин, відчуття краси, любов до природи, почуття гумору.
25 квітня у ОЗОШ 82 відбувся масовий захід "Яскравий світ художнього слова М. Гоголя", присвячений 210 річчю від дня народження. Учні 6-Г класу разом з библіотекарями філії 22 вирушили у заочну екскурсію гоголівськими місцями, де пройшло його дитинство, формування творчої особистості, перша проба пера. За творами Гоголя написано 48 опер, 4 балети, багато інструментальних творів. Твори М. Гоголя справили визначний вплив на розвиток українського й світового письменства, театру, мистецтва, національної самосвідомості й культури в цілому.

 
 

Книжковий калейдоскоп для первачків

24, 25 и 26 квітня бібліотеку №48 відвідали усі першокласники ЗОШ №111. Разом з бібліотекарем діти мандрували полицями читальної зали та сховища – знайомились з довідковою літературою, художньою, словниками та енциклопедіями, заглянули в картотеки та каталоги. Пазли з українськими та світовими казками, вікторини та загадки відкрили для малят чудовий світ дитячої книги, як вірного друга на все життя.

«Від чистого міста – до зеленої Планети»

Нашу голубу планету часто порівнюють з величезним космічним кораблем, який летить просторами Всесвіту. А людство – екіпаж цього корабля. Красиве і мудре порівняння. Але ми всі повинні осмислити, що у нашого космічного корабля немає аварійного виходу. Тому й лунає сьогодні: «Тривога на космічному кораблі «Земля»! Майбутнє Землі у небезпеці!». Кожен з нас повинен бути не «царем природи», а складовою її частиною. Адже природа і є наша Батьківщина. Як сказав чудовий письменник Пришвін: «Охороняти природу – значить охороняти Батьківщину».
Читачі філії 40 разом з бібліотекарем Парфьоновою О.Є. обговорювали тему, поведінки людини на нашій планеті. У формі «екологічних агенцій» були сформовані слогани, направлені на те, щоб застерегти людство від занепаду навколишнього середовища. Діти охоче роздивлялись книжки про тварин, природу, рослини, висловлювали захоплення красою Землі.


Зустріч з прекрасним

21 березня 2019 виповнилося 180 років з дня народження Модеста Петровича Мусоргського, творчість якого зробила величезний вплив на розвиток світового музичного мистецтва, а вершиною його творчості стали опери «Борис Годунов» і «Хованщина».
Влітку 1874 року він створює один з визначних творів фортепіанної літератури – цикл «Картинки с выставки», присвячений В.В.Стасову – музичному та художньому критику. Ідея написати цикл «Картинки з виставки» виникла під враженням посмертної виставки творів художника В. Гартмана в лютому 1874 року. Він був близьким другом Мусоргського, його раптова смерть глибоко вразила композитора. Робота протікала бурхливо, інтенсивно. «Картинки с выставки»  стають підсумком всієї камерно-вокальної творчості композитора.
Зустріч з прекрасним, яку організовали бібліотекарі філії № 37, відбулася 26 квітня з учнями 5-А класу школи № 48. Викладач музичної школи № 5 Ваганова Галина Павлівна провела невеличкий екскурс по біографії композитора та представила вокальний цикл «детская», а також романс «Сиротка» і пісню «Светик Савишина», та фортепіанний цикл «Картинки с выставки».




Історія без цензури: постаті (Іван та Юрій Липи)

У бібліотеці-філії №8 26 квітня для бібліотекарів ЦМБС для дітей міста, була проведена лекція циклу історичних подорожей «Історія без цензури: постаті» Перед присутніми виступив доктор історичних наук, професор кафедри історії України ОНУ ім. Мечникова Гончарук Т.Г. Він розповів про видатних наших земляків батька і сина - Івана та Юрія Лип. Обидва лікарі, обидва письменники. Їх життя і творчість – яскравий зразок усвідомленого служіння ідеї, зразок жертовності на благо рідного народу.
Була представлена книжкова виставка: «Знамениті українці».


“Забуттю не підлягає”

Минуло 33 роки. Чорнобиль уже зробився метафорою, символом і навіть історією. Написано десятки книжок, накручено тисячі метрів відеоплівки. Здається нам відомо про Чорнобиль усе: факти, імена, цифри. Та досі Чорнобиль – таємниця, яку ще належить розгадати.
Секретні матеріали “Забуттю не підлягає” - такий захід був проведений з учнями 5-7 класів школи №18 бібліотекарями 8-ї філії. Була представлена книжкова виставка – «Чорнобиль – яким його побачив світ». Учні читали спогади людей різних поколінь і професій, в чию долю так чи інакше увійшов Чорнобиль. 


26/04/19

«О, писанко! Ти - символ України!»

Бібліотека-філія 21 провела для своїх читачів етнографічне свято «О, писанко! Ти - символ України!» Діти читали вірші про писанки, розповідали як вдома разом з батьками розписували їх.
Бібліотекар Олена Нікітіна повідомила школярам, що яйця птаха взагалі, - це символ зародження життя. Всі ми віримо, що в Україні буде достаток, добро і щастя, а писанка є одним із символів України. Діти підійшли творчо до малювання писанок. Їх малюнки були яскравими. А на останок, Олена Петрівна Хорошилова провела цікаву вікторину та великодні ігри «Битки», «Катаємо яйця», «Стій, не бери», «Знайди яйце».
Бажаємо всім громадянам України радості у свято Великодня.
 
 




День бібліографії: «Крок у перед: Сучасна українська література для дітей»

«Читайте! Читайте! Читайте!
Читайте не поспішаючи,
Щоб не втратити жодної краплі
Коштовного змісту книги.
Читайте! Нехай не буде жодного дня,
Коли б ви не прочитали хоча б
Однієї сторінки з нової книги».
К. Паустовський
Якщо ти вмієш читати, то зможеш навчитися багато чому. Було б бажання. Те, що книга – джерело знань, сьогодні знають навіть наймолодші читачі. Але, окрім цього, книга є «унікальним засобом самовираження, просвіти і комунікації». Всесвітній день книги і авторського права – ця дата дуже символічна для літератури і саме її вибрали для започаткування Всесвітнього дня книги і авторського права. 23 квітня в 1616 році помер У. Шекспір, М. Сервантес , Інка Гарсіласо де ла Вега. Також це день смерті чи народження Моріса Дрюона, Хальдоура Ласнесса, Дж. Пла і Мануеля Мехія Вальєхо.
Під час Генеральної конференції ЮНЕСКО в 1995 році, яка пройшла в Парижі, цю знаменну дату і вирішили віддати дню, в який показують свою повагу до книг і авторів, закликають всіх, особливо молодих людей, радіти читанню, щоб це було в задоволення, поважати внесок тих, хто допомагав культурному прогресу людства.
Вперше цей день стали святкувати в Іспанії в Каталонії (1996), де уже понад 80 років існує традиція дарувати в день Святого Георгія троянди і книжки тим, кого любиш. Троянди символізують кров пролиту Георгієм у битві з драконом, а книги нагадують про сумну дату- день смерті Сервантеса. В усьому світі цього дня купують, дарують, читають книжки.
23-24 квітня в рамках Всесвітнього дня книги у дитячій бібліотеці-філії №10 пройшов День бібліографії « Крок уперед – сучасна українська книга для дітей».
Бібліотекарі ознайомили молодших школярів з книжковою виставкою «Світ сучасної української літератури для дітей». На бібліотечному уроці «Як читати книгу» діти молодшого шкільного віку познайомилися зі структурою книги, а на бібліографічному огляді літератури «Ура! Пригодам!» дізналися про різновиди жанрів та отримали навички самостійного вибору книг у бібліотечному фонді, та самостійного пошуку інформації за допомогою бібліотечних каталогів.
Виставка-калейдоскоп «Її – українська книга», відкрила для читачів – учнів 7, 8 класів, різнобарвя нашого сучасного друкованого українського слова. Достойне місце на експозиції зайняли твори Т.Г. Шевченко, І. Я. Франко та наші сучасники Аліса Дарова, А. Кокотюха, Сергій Гридін та Ніна Гравіцкая. Читачі взяли участь у дискусійному обговоренні «Чи актуальна сучасна українська література», ознайомилися з етапами становлення та жанровим розмаїттям сучасної літератури, основними літературними школами.

 



Готуємось до Великодня

Христос Воскрес! Усе радіє,
Сміється сонечко з небес,
Прозора річечка леліє –
Христос Воскрес!
Христос Воскрес!
Великдень - одне з найбільших й найшанованіших після Різдва християнських свят. Як і Різдво, Великдень - родинне свято, на нього збиралася вся родина. За традицією, розпочинаючи урочистий сніданок, господар обрізав зі свяченої паски скибочки з трьох боків, приказуючи:
— Бог Отець, Бог Син і Бог Дух Святий!
Ці окрайці тримали до закінчення свят і потім віддавали худобі. Після святкового сніданку діти носили старшим родичам гостинці і отримували за це ласощі та писанки, якими потім гралися.

Сьогодні з традиціями святкування Паски познайомилися учні 1 класу 103 школи, які завітали до бібліотеки-філії №8.

А у читальній залі бібліотеки – філії №11 ознайомились з книжково-ілюстративною виставкою «Свята Пасха йде до хати, будемо Великдень зустрічати» маленькі читачі бібліотеки. Виставка містить розділи, які знайомлять користувачів бібліотеки з історією свята та звичаями його відзначення.
 

25/04/19

“І пам'ятай, що ти людина, творець краси і добрих справ”

У гості до школярів третього класу ЗОШ №57 завітала бібліотека №9 з книжками. Маленькі читачі були ознайомлені з правилами користування бібліотекою.
Також була проведена бесіда-роздум “І пам'ятай, що ти людина, творець краси і добрих справ”. Наприкінці заходу проведені оздоровчі дихальні вправи.