Сторінки

30/11/18

Парад героїв «Срібноткана ковдра казки»

29 листопада в бібліотеці-філії №39 розстелилася срібнотканна ковдра казки з приводу 120-річчя класика англійської літератури Клайва Стейплза Льюїса. Він підкорив серця мільйонів читачів з усього світу. Сьогодні цикл «Хроніки Нарнії» перекладено понад 40 мовами й екранізовано. Подорожі між світами здійснили шостикласники 46-ї школи з бібліотекарем ТетяноюХлєбніковою.
«Небіж чаклуна» - це історія, з якої все почалося. Звичайні діти стали свідками створення дивовижної Нарнії.
«Лев, Біла Відьма та шафа» - мандри Пітера, Сьюзан, Єдмунда і Люсі- королів Нарнії.
«Кінь і його хлопчик» - пригоди хлопчика Шасти та чарівного коня, який вміє розмовляти.
«Принц Каспіан», «Морські пригоди «Зоряного мандрівника»», «Срібний трон», «Остання битва» - продовження дивних подорожей героїв хронік. Для нарнійців історія добігла кінця, але для читачів це було лише початком своєї історії.


Бренд-автор - шоу "Удивительные приключения героев Драгунского"

Сколько открытий и приключений ежедневно приносит нам детство! Познание истинных человеческих ценностей: что дороже - огромный игрушечный самосвал или едва заметный червячок-светлячок? Можно ли отказаться от предложения стать сатириком на школьном концерте? Можно ли использовать своего друга детства, плюшевого мишку, как боксёрскую грушу? Ответы на эти важные вопросы, поднятые Драгунском в своих рассказах, находили читатели 19-го филиала вместе с библиотекарями младшего отдела.


29/11/18

Творческий вечер Игоря Потоцкого.

Взгляд со второго ряда.

 
 
 
 
 
 
 
 

С детскими библиотекарями Одессы. 

Спасибо за чудесный вечер!

Перший прозаїк нової української літератури - творчий портрет.

Серед творців української літератури, неминуще значення має перший прозаїк Григорій Квітка-Основ'яненко. Він ствердив моральну гідність простої людини, зорієнтував прозу на народну мову, накреслив образи, талановито й сильно піднесені його наступниками.
Бібліотекар філії №46 Тетяна Єрешова познайомила читачів з 69 школи з творами автора, та його біографією.

Зустрічаємо Зиму-чарівницю

До справжньої зими залишилось кілька днів, але вже її холодний подих дуже відчувається. Все ближче до людських домівок прилітають голодні птахи, не так людно в парках, люди почали більше закутуватись, а малеча ховає червоні носики у рукавички і шарфики. День став коротким, довшими стали вечори. Все завмерло, наче весь світ чекає чогось чарівного… Звичайно, Чарівниця Зима приносить вдосталь подарунків: як малим так і великим. Вона дозволяє людям об’єднатись під час приготування до свят і самих свят, у такий холод люди стають ближчими один до одного.
Сьогодні вихованці старшої групи 26 дитячого садочку розповідали бібліотекарям 8-ї філії чому саме чекають зиму, якою вони її уявляють. Але, найбільше малеча чекає Святого Миколая та Діда Мороза, яким вони вже приготували листи.

 

ТЕАТРАЛІЗОВАНИЙ АЛЬБОМ “КОРИФЕЇ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ”

Листопад 2018 року багатий ювілеями видатних українських письменників: Івана Нечуй-Левицького (25.11), Ольги Кобилянської (27.11.), Григорія Квітки-Основ'яненка (29.11.).
В літературно-музичній вітальні Центральної міської дитячої бібліотеки в зв'язку з цими подіями зустрілися дев'ятикласники ЗОШ №57 і діячі Одеського академічного українського музично-драматичного театру ім. В. Василька. Завідувач літературною частиною театру Любов Федченко розповіла про життя письменників-ювілярів, твори, які увійшли у репертуар театру у різні роки: “Земля” і “У неділю рано зілля копала” Ольги Кобилянської, “Кайдаші” за повістю Нечуй-Левицького, “Шельменко-денщик” Квітки-Основ'яненка. Зараз трупа працює над прем'єрою “Конотопська відьма” за його повістю. Деякі вистави витримали дві-три постанови різних режисерів. Діти почули пісні з цих вистав у виконанні солістки театру Наталії Шпір. Також їх вразили образи героїв у яскравому виконанні заслуженої артистки України Ірини Черкаської.


Свято осені.

Осінь – загадкова та чарівна пора, яка може бути веселою та яскравою, коли все навкруги освітлено сонцем, коли тебе оточують дерева, на яких листя немов розмальоване. Через деякий час осінь стає замріяною та сумною – йде дощ і день здається вічністю, а потім стає зовсім холодно. І таке враження, що в такі дні осінь прощається з нами, уступаючи місце величній зимі.
На свято осені, яке відбулося 26 листопада, читачі другого класу 107-ї школи запросили батьків і колектив своєї улюбленої бібліотеки-філіі №26.
Осінь фарби готувала,
У відерця наливала.
Змішувала, чаклувала,
Потім все розфарбувала.
Придивіться, все довкола
Стало різнокольоровим!
Н. Замрія

 

У пошуках пані Інформації

«У моих детей, конечно, будет
компьютер. Но первым делом
они получат книги».
Билл Гейтс
Інтернет, міцно увійшовши в наше життя, зміг за дуже короткий час суттєво змінити її. Зараз Інтернет - найбільш швидкий, надійний засіб спілкування і обміну інформацією між людьми. З його допомогою з'явилася можливість взяти участь в інтернет - конференціях, знаходити однодумців і друзів по всьому світу, займатися самоосвітою, що, мабуть, є дуже важливим для людини, що живе в XXI столітті.
«У пошуках пані Інформації » - тема зустрічі, яка відбулася 27 листопада у філії №24 для читачів з 110-ї школи, щоб ознайомити їх з правилами пошуку інформації в Інтернеті.
Щоб наочно представити всесвітню мережу, учасникам зустрічі була запропонована гра з клубком ниток. Розмотуючи клубок, діти відразу придумували собі Nik, щоб вміти безпечно представлятися в мережі. Вийшла маленька модель Всесвітньої павутини.
Також був показаний комплекс вправ, за допомогою яких робота на комп'ютері не буде шкодити здоров'ю.
Інтернет може бути прекрасним і корисним засобом для навчання, відпочинку або спілкування з друзями. Але – як і реальний світ – Мережа теж може бути небезпечна!


Цикл історичних подорожей «Історія без цензури»

У бібліотеці-філії №8 28 листопада для завідуючих філіями та бібліотекарів ЦМБС для дітей міста була проведена лекція цього циклу: «УПА: 1942-1952 рр.». Перед присутніми виступила доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії України ОНУ ім. Мечникова, завідувач Відділом історії козацтва на Півдні України НДІК ПУ НАН України Бачинська О.А. Вона розповіла про обꞌєктивні історичні події складної, суперечливої епохи 20-30 років, коли прапор боротьби за національне визволення і незалежність України піднесла Організація Українських Націоналістів (ОУН). Вони ставили своїм завданням створити нормальні умови життя народу, щоб українська нація зайняла належне місце серед інших країн світу. У роки другої світової війни ОУН було створено Українську Повстанську Армію (УПА), яка спочатку нещадно боролася проти гітлерівської Німеччини, а потім багато років – проти радянської окупації.
Була представлена книжкова виставка: «ОУН-УПА в боротьбі за незалежну Україну».


28/11/18

“Віддай людині крихітку себе, За те душа наповнюється світлом...”

Ці слова Ліни Костенко могли б стати гаслом зустрічі в бібліотеці. 27 листопада 2018 року, був дуже гарний день — День добрих справ, або “Щедрий вівторок”. У 2018 році Україна офіційно долучилась до Всесвітнього благодійного руху Giving Tuesday. І разом з мешканцями 150 країн світу небайдужі люди влаштовують благодійні акції, роблять добрі справи, дарують щедрі подарунки та допомагають тим, хто цього потребує.
В Центральну бібліотеку для дітей також завітали гості. Благодійний фонд “Французький бульвар” на чолі з депутатом Одеської міської ради Ольгою Квасницькою подарували Централізованій бібліотечній системі для дітей гарні книжки. Адже книга, як відомо, - найкращий подарунок. Гроші на них збирали для фонду небайдужі одесити, підприємці, громадські організації. В добірку увійшли твори українських авторів, як класичні, так і сучасні, та світовий бестселер українською мовою трилогія “Атлант розправив плечі” Айн Ренд. (повний перелік книг дивіться тут https://bibliogrod.blogspot.com/p/blog-page_28.html). Вже дуже скоро всі книжки займуть свої почесні міста на полицях 19 філій системи.
Ольга Квасницька презентувала подаровані видання читачам, які на той час були в бібліотеці, а для наймолодших було проведено майстер-клас з виготовлення паперових іграшок. Всі учасники і собі отримали подаруночки.
ЦБС для дітей м. Одеси висловлює подяку за небайдужість, щедрість, велике серце пані Ользі та всім, причетним до цієї події. Мі маємо надію на подальшу дружбу.