Сторінки

27/02/18

«Золотые зерна классической литературы»

 “Хорошая книга - это ручеек, по которому в человеческую душу втекает добро”, - писал Федор Абрамов.
Читать классические произведения – поистине огромный подарок для каждого человека! Это возможность насладиться связью с прошлым, открыть в себе лучшие качества, воспитать характер. 26 февраля в День библиографии «Золотые зерна классической литературы» библиотекари филиала 22 Иванченко Галина и Ордынская Виктория организовали встречу с классикой для читателей 4-А класса в школе №82.
Наглядная экспозиция познакомила ребят с книгами о жизни и творчестве Марка Твена, Антуана де Сент-Экзюпери, Жюля Верна, Астрид Линдгрен, Тараса Шевченко... Ребята приняли активное участие в конкурсе «Чей это портрет?», викторине «Отгадай произведение по отрывкам», литературной игре «Астрид Лингрен и ее герои», с интересом посмотрели буктрейлер «Малыш и Карлсон».


26/02/18

Музыкальнная сказка "Золушка" от артистов филармонии в библиотеке филиале 23

В мире много сказок
Грустных и смешных
И прожить на свете
Нам нельзя без них
Позовите сказку - и она придет.
Нужно лишь поверить - сказка оживет.
И сказку позвали для своих читателей, учеников 5 класса 66 школы, библиотекари филиала №23. А помогли им озвучить ее артисты одесской филармонии Елена Яковлевна Куклова и Анна Слободяник. Кода смолкла литературно - музыкальная магия, дети и взрослые еще долго пребывали в пленительном состоянии чудес и волшебства.

 


ДІВЧИНКА З ПОЛІССЯ.

Ні, Я жива!
Я буду вічно жити!
Я в серці маю, те що не вмирає. -…
Імя Лесі Українки відомо кожному українцю. ЇЇ вірші вивчають у школі, і, напевно, всі памятають її портрет у підручнику літератури: тендітна жінка з мудрими сумними очима. А якою була Леся в дитинстві? Що любила і чого боялась?
Зростала Леся у великій дружній родині, де панувала любов й повага одне до одного. Всі діти мали по кілька пестливих імен і лагідно-жартівливих дражнилок. Леся завжди піклувалася про своїх сестер і братів, дуже тужила за ними, коли їй доводилося через хворобу надовго розлучатись з родиною. Ще дитиною Леся любила читати, малювати, грати на фортепіано, допомагати по господарству, бавитися з молодшими, співати, мережити.
Щоб ближче познайомитися з життям та творчістю Л.Українки до ДНЗ №145 22 лютого завітали бібліотекарі з філії №48. Старша і середня групи зробили Лісову Мавку, яку весело прикрашали та розмальовували. А 23 лютого до бібліотеки прийшли дітлахи 2-Д класу ЗОШ №111. Учні вивчають життя та творчість письменниці. Кожний вибрав улюблений вірш та прочитав у голос. Дехто вивчив на память, бо вони написани саме для українських дітей – просто і з любовю.

«Срібне слово»

«Козача вдача не до плачу,
бо грець за Правду- то святе!»

Історія нашої держави надзвичайно багата на події та героїв. 25 лютого на занятті літературного гуртка «Срібне слово» бібліотеки-філії №39 читачі здійснили літературно-біографічну подорож сторінками історичних творів вітчизняних письменників та істориків. Т.Чухліб та О.Бачинська, В.Щербак та А.Кащенко, А.Чайковський та П.Куліш, М.Старицький, П.Загребельний та інші майстерно змальовують історичні портрети славних полководців степового війська давньої України – козацьких гетьманів. А чи знаєте ви, що таке клейноди і відколи вони з′явились на Запорізький Січі? Для чого гетьману потрібна булава, а козакам- литаври? Цю інформацію ви можете знайти на тематичних полицях нашої бібліотеки. Конкурс на краще знання приспівів про козацьке життя провів наш читач – Віталій Карєєв.
Звитяга і мужність козацьких ватажків, їхня самовіддана боротьба за волю України є прикладом для молодого покоління і взірцем для наслідування.


День рідної мови у парку ім.Тараса Шевченка

У сніжну і сонячну суботу 24 лютого у парку ім.Тараса Шевченка святкували День рідної мови. На запрошення наших партнерів ПП “Парки Одеси” відгукнулася бібліотека-філія 23. Завідуюча Оксана Саленко та читачі Липовецький Євген, Яна і Михайло Савченки, Ропай Олена Володимирівна взяли участь у концерті на сцені “Ракушка”. Учасникам концерту презентували запрошення до Одеського зоопарку.


23/02/18

НАШІ НОВІ КНИЖКИ

У День народження до привида Сашука Писуки прийдуть у гості всі його друзі- привиди- Зловісна Марта, Гарнюня Гапуня, Балухатий Бдм, Рудий Зуб, Май Онес, і навіть Злепонт квартальна.... І в кожного буде своя історія — химерна, розбишацька, страшненька, повчальна, добра — і неодмінно весела! Адже ці цікавущі казки розказав для вас найвеселіший український письменник, справжній улюбленець малюків Сашко Дерманський. А намалювала їх в оригінальній теніці акварелі по тонкому шовку найрадісніга цураїнська дитяча художниця Любка Франко.
А ще серед гостей — привидів буде хтось маленький, з голови до ніг загорнутий у простирадло, хто дежу любить смакувати ірисками. Цікаво, хто це?


Знакомство с творчеством Чуковского

22 февраля малыши детского сада №239 познакомились с чудесными сказками Корнея Ивановича Чуковского. Библиотекарь филиала №46 Наталия Даниловна прочитала сказки "Мойдодыр", "Тараканище". Много интересных сюжетов К.И. Чуковский находил для сказок. Весело и увлекательно рассказывал их детям. Стихи и сказки К.И. Чуковского удивительно легко запоминаются детьми: сами лезут с языка, как говорят малыши. Некоторые юные читатели уже знакомые с творчеством Чуковского, прочитали отрывки из любимых произведений. Сказки Чуковского воспитывают способность переживать, страдать и радоваться. 


«Казкова світлиця Лесі Українки»

Крізь роки і десятиліття ясніє ім’я Лесі Українки – однієї з найвидатніших постатей української літератури, чиї твори стали золотим надбанням національного письменства. 
Художня палітра творчості поетеси дозволяє щоразу більше заглиблюватись у її мистецький світ. Захоплюють щирістю, мужністю та стійкістю поезії, оповідання та поеми. Проте чи не найбільш натхненними є твори, написані для дітей. У 1884 році виходить збірка «В дитячому крузі», у ній поетеса змальовує красу рідної природи та допитливу дітвору. Кожне її слово бадьоре і оптимістичне, воно будить думку, закликає долати труднощі. Казки мають повчальний характер та глибокий виховний зміст. Так через образ Павлуся, який перетворюється на квіточку і разом із Лелією потрапляє до царства квітів і дізнається про справжнє їхнє життя, поетеса повчає дітей дбайливо ставитися до природи, яку вона сама так палко любила та захищала.
Приклад горобчика із казки «Біда навчить» навчає малят із групи №5 ДНЗ №42 слухатися вихователя Іскру Олену Іванівну та прислухатися до порад методиста Зикунової Світлани Іванівни. Таку обіцянку вони дали бібліотекарям філії № 37, яких так гостинно приймали у своєму затишному дитсадочку. 


Памятка для детей по безопасному поведению в интернете

Интернет постепенно проникает в каждую организацию, общественное учреждение, учебное заведение, в наши дома. Число пользователей Интернета стремительно растет, причем доля молодежи и совсем юной аудитории среди пользователей Всемирной паутины очень велика. Для многих, особенно молодых людей, он становится информационной средой, без которой они не представляют себе жизнь. И это неудивительно, ведь в Интернете можно найти все: информацию для реферата или курсовой, послушать любимую мелодию,купить понравившуюся книгу или обсудить горячую тему на многочисленных форумах.Интернет может быть прекрасным и полезным средством для обучения, отдыха или общения с друзьями.Но как и реальный мир – Сеть тоже может быть опасна: в ней появились своя преступность, хулиганство, вредительство и прочие малоприятные явления. Виртуальность общения предоставляет людям с недобрыми намерениями дополнительные возможности причинить вред детям.
23 февраля в Мариинской гимназии состоялся диалог между заведующей филиалом №26 Натальей Лукьяновой и восьмиклассниками, в ходе которого вспомнили еще раз о правилах безопасности в Интернете.


Міжнародний день рідної мови

Мови нашої слова -
наче музика жива
21 лютого в бібліотеці №48 відбулася зустріч з юними читачами 6 класу школи №5 з нагоди Міжнародного дня рідної мови. Багато чудових слів пролунало про рідну мову, про любов до неї, про її важливість у житті кожного громадянина нашої країни. Декламування віршів юними друзями, наявність оберегів та символів на полицях та книжковій виставці, афоризми відомих письменників надали святковість зустрічі.
Разом із бібліотекарем старшого відділу Ігнатьєвою Л.П. відбулася цікава мандрівка до історичного минулого країни та рідної мови. Літературна та мовна вікторини, конкурси, гра виявили знання і любов до українського слова та поповнили мовний запас читачів.


Дивосвіт українського письменника

22 лютого у бібліотеці №8 відбулася зустріч з відомим українським письменником Богданом Івановичем Сушинським. Були присутні учні 6-8 класів 103-ї школи.
Богдан Іванович Сушинський – член Національної спілки письменників України з 1973 року. Він тривалий час перебував на журналістській роботі, заслужений журналіст України. Упродовж дванадцяти років очолював Одеську обласну організацію Національної спілки письменників України.
Творчість Богдана Івановича Сушинського, наразі одного з найвідоміших українських письменників, відзначена низкою літературних нагород.
Учням цікаво було дізнатися про життєвий і творчий шлях письменника, про його першу книгу, про літературні та історичні дослідження. Цікавим є те, що упродовж багатьох років Богдан Сушинський пише поетичні твори.
Помітне місце в творчості Б. Сушинського посідають твори для дітей. Юним читачам добре відомі повісті «Танець степового коня», за яку його удостоєно премії імені М. Трублаїні, «З розвідки не повернувся», «За лінією життя», «Зоряний берег», «Візьми мене з собою, Магеллане…». Він— лауреат обласної премії ім. Е. Багрицького. Окремі його твори перекладені п'ятнадцятьма мовами світу.
Богдан Іванович активно виступав у пресі на захист української мови та культури, за відродження українського козацтва. Він перший, або один із перших, виступив у республіканській пресі («Літературна Україна», «Радянська Україна», журнал «Прапор» та ін.) з аргументованими, рішучими статтями проти будівництва згубної для українських степів Дунай-Дніпровської зрошувальної системи; Березівського хімічного комплексу; за врятування Дністра та на захист української популяції білих лелек. Його публікації мали значний громадський резонанс. Він був відзначений премією ім. Аверіна (журналу «Прапор») за публіцистику.
З його ініціативи в Одесі споруджено пам'ятник отаману Чорноморського козацтва Антону Головатому (одному із засновників Чорноморського та Кубанського козацтв). Він задумав і здійснив в 1999 році перенесення землi з мiсця поховання гетьмана Мазепи з румунського міста Галаца - в Україну, до Батурина. Тоді ж, під час урочистостей в Батурині, за визначні заслуги в вивченні і пропаганді історії українського козацтва, йому було присвоєне звання полковника Українського козацтва та призначено наказним отаманом Українського козацтва з питань ідеології
Богдан Сушинський активний учасник відродження українського козацтва. Свого часу був Головним отаманом Чорноморського Подунай-Гуляйпільського та Верховним отаманом Чорноморського козацтва. Він - засновник і перший Верховний отаман Чорноморсько-Дністровського козацтва, де обраний зараз довічним Почесним Верховним отаманом. Має козацько-військове звання «генерал козацтва».
Зустріч була цікавою та живою. Письменник подарував бібліотеці свої твори.

 


«Права без обов'язків - це свавілля»

Мої права – це обов’язки інших;
права інших – це мої обов’язки.
22 лютого темою зустрічі бібліотекаря 36 філії Ірини Закладної та читачів з 51-ї школи була відверта розмова «Права без обов'язків - це свавілля». У ході заходу діти познайомилися з історією створення Декларації прав дитини, Конституції України. Були розглянуті питання учнівських обов’язків. За допомогою різних життєвих історій учні спробували самі проаналізувати порушення прав людини.
Адже у повсякденному житті дітям найбільш потрібно саме знання своїх прав і обов’язків.

 


22/02/18

АНОНС!

24 лютого у парку Шевченка на сцені “Ракушка” читачі дитячих бібліотек, а також друзі-партнери філій 23 і 10 “студентів третього віку” приймуть участь у Святі рідної мови - декламуватимуть вірші, співатимуть українські пісні, танцюватимуть. 

"Импрессионизм. Искусство. Живопись."

"Импрессионизм это рождение
света в живописи".
Роберт Делоне
Импрессионизм - это направление в живописи, зародившееся во Франции в 1860-х годах и во многом определившее развитие искусства 19 века. Центральными фигурами этого направления были Сезанн, Дега, Моне, Ренуар.
Импрессионисты утверждали красоту повседневной действительности, пытались уловить "впечатление" от того, что глаз видит в конкретный момент. Для импрессионизма не так важно, что изображено на рисунке, но важно как изображено.
Ребятам разобраться в художественном стиле помогла семиклассникам 69-й школы библиотекарь филиала №46 Татьяна Эрешова.
Они познакомились с творчеством Сезанна, Дега, Ренуара. Был продемонстрирован видео-фильм. Много нового узнали из книг, представленных на книжной выставке "Импрессионизм. Искусство. Живопись." Каждая книга, которую рассматривали читатели филиала помогла им узнать о жизни вокруг, по-новому взглянуть на нее. Встречи с искусством, живописью - счастливые встречи.
Мероприятие прошло в рамках проекта "Жемчужины мировой живописи".