Сторінки

25/07/13

Голос рідної природи серцем слухати навчись.

ЕКОЛОГІЧНА ПОДОРОЖ.
           
Я пришел к тебе с приветом
Рассказать, что солнце встало,
Что оно горячим светом
По листам затрепетало.
Фет А.А.

22 июля 2013 г. сотрудники библиотеки-филиала № 22 приехали  в гости к  ребятам из 6-го отряда летнего спортивно-оздоровительного лагеря «Виктория» и провели экологическое путешествие «Голос рідної природи серцем слухати навчись».

  
Зав. Сектором старшего отдела Стогний Л.И. напомнила детям о том, что надо любить и беречь красоту и чистоту родной природы.  С большим азартом, со смехом и шутками ребята приняли участие в «Карусели прикольных вопросов» о природе, в тест-игре «Животные – герои книг» и в блиц-турнире «А ну, догони!».

Все ребята получили небольшие призы за быстрые и правильные ответы, за рассказы о своих домашних питомцах, а самым активным участникам достались в подарок книги и красочные журналы о природе и о животных.

Цель мероприятия – укрепить в детях любовь и бережное отношение к природе, расширить знания ребят о растительном и животном мире, напомнить, что часто героями увлекательных книг являются животные, птицы и даже насекомые.

22/07/13

Секрети звичайних речей

15 липня у черговий раз до дітей, які відпочивають у санаторії «Вікторія», прийшли бібліотекарі з 19 та 45 філіалів ЦБС для дітей. Ірина Федорівна Ізюмова розповіла про необхідність вживання у їжу  корисних рослин, що збагачують  потрібними вітамінами дитячий організм, відсутність вітамінів може спричинитись до захворювань. 

  
Під час гри у «Квітку-семицвітку» діти відповідали на запитання вікторини про знайомі з дитинства фрукти і овочі,  вживання яких сприяє нашому здоров’ю.

Марія Іванівна Суховецька під час пізнавальної гри «Секрети звичайних речей» звернула увагу малих слухачів на те, що нас оточують безліч речей, предметів, якими ми користуємося майже щодня. Коли вони зявилися, як вони виглядали у давнину, яким було їхнє призначення, чому так називаються?
Здивувалися діти тому, що лялька спочатку була оберегом людині, пізніше стала іграшкою-забавкою дитині.
Цікавою виявилася історія виникнення ковзанів: найдревніша знахідка зберігається у Казахстані, хоч довгий час батьківщиною ковзанів вважалися Британія та Скандинавія. Чому в Росії цей предмет називають «коньки»? Напевне, тому що надівши ковзани, людина могла швидко рухатися по льоду (ніби на конях мчати).

Історія звичайної ручки не менш цікава, і почалася вона не з гусячого пера: у Єгипті існувала справжня ручка, яку не треба було мачати весь час у чорнильницю. Винахід єгиптян було забуто, і довгий час гусяче перо скрипіло по пергаменту, поки його у XVIII столітті не замінило сталеве перо.

18/07/13

П’ята конференція TEDxKyiv, або український Давос для оптимістів

Такі події проходять по всьому світу.  Тут виступали Білл Клінтон і Білл Гейтс.  А також ті, хто має, чим поділитися.  Сотні людей з різних куточків усього світу не пройшли відбору, щоб стати спікером.  Мільйони людей переглядають відеозаписи виступів тих, хто пройшли, в інтернеті.  Їхні промови перекладають на понад 30 мов.  Адже саме тут звучать ідеї від людей, які роблять наш світ кращим.  

15 червня конференція TEDxKyiv відбулася у Києві.  Її тема -  інстинкт майбутнього.  Міністр культури Криму Альона Плакіда була одним із найкращих спікерів і довела, що розвиток неможливий без сучасної бібліотеки.  Дивіться і діліться:http://www.youtube.com/watch?v=BD7-ktwNDho. Нехай про це дізнаються усі.


10/07/13

Хоровод цветов

Цветы, как люди, на добро щедры,
И, щедро нежность людям отдавая,
Они цветут, сердца отогревая,
Как маленькие теплые костры
(К. Жанэ)

9 июля в детской библиотеке №19 прошел замечательный праздник - хоровод цветов.
Читальный зал библиотеки был украшен горшечными растениями, искусственными цветами, а также иллюстрациями цветов.

Библиотекари оформили книжную выставку " Загадочный мир цветов", провели обзор литературы, познакомили с правилами озеленения помещений, подбора растений,ухода за ними.
Тысячи видов цветов украшают нашу землю, проходя по ней бесконечным хороводом. Библиотекари зачитывали детям легенды о таких цветах, как подснежник, ландыш, сирень, ромашка и других.

Читатели принимали активное участие в проведении праздника цветов, пели песни, читали стихи о цветах, участвовали в конкурсах " Загадки о цветах", " Доскажи словечко", " Аптека под ногам", "Хоровод лепестков". С большим удовольствием дети отвечали на вопросы викторины "Цветы в художественных произведениях", " Целебная сила растений" и др.

Самые активные читатели участвовали в игре " Цветик - семицветик".
Любите цветы и выращивайте их. С вами  всегда будет хорошее настроение! Приходите в детскую библиотеку № 19 и читайте книги о цветах.

Нет ничего прекраснее цветов,
Пришедших в палисады и жилища.
Они пришли из глубины веков,
Чтоб сделать жизнь возвышенней и чище!




05/07/13

"Розумники та розумниці"



3 июля 2013г. в библиотеке-филиале №10 состоялось развлекательно-игровое мероприятие "Розумники та розумниці".  В читальном зале была оформлена тематическая полка "Творческие игры на досуге", на которой были представлены книги с играми, загадками, кроссвордами, творческими заданиями, развивающие память, внимание, воображение и интеллект детей.
Вначале мероприятия состоялась небольшая беседа с детьми о том, как они проводят летние каникулы. Ребята с удовольствием делились своими впечатлениями (кто-то уже отдохнул у бабушки в деревне, кто-то ещё собирается в поездку).
Библиотекарем было зачитано юмористическое стихотворение "Каникулы". 


Были проведены конкурсы, викторины. Сопровождалось мероприятие музыкальным сопровождением - прозвучали детские песни из детских кинофильмов и мультфильмов.  


03/07/13

Сказочный детектив "Кто сказал мяу" к 110-й годовщине В.Сутеева

Володимир Сутєєв -  письменник, художник, сценарист, кінорежисер

У літературу він прийшов із світу кіно, де впродовж багатьох років працював у галузі мультиплікації. Художник-ілюстратор довгий час малював картинки для майбутніх мультиків, ілюстрував книги своїх колег по перу - Корнія Чуковського, Самуїла Маршака, Сергія Михалкова, Григорія Остера.
Завдяки його пензлю читачі отримали прекрасні ілюстрації книг Дж. Родарі «Пригоди Цибуліно», норвезького письменника А. Прейсена «Веселий Новий рік», англійського письменника Л. Муура «Крихітка Єнот і той, хто сидить у ставку».
У 1952 році виходить його перша книжка «Дві казки про олівець і фарби». А потім В.Сутєєв стає дитячим класиком і створює мультфільми та книжки для молодшого шкільного віку, як і К. Чуковський та С. Маршак.

 
Про це 1 липня цього року розповіла Тетяна Олександрівна Ерешова, бібліотекар філії № 46, дітям, що відпочивають у  міському оздоровчому таборі «Вікторія».

   
Л. І. Ляхова (завідуюча філією № 46) та М. І. Суховецька (завідуюча філією № 45) ознайомили слухачів з казками В. Сутєєва «Мішок яблук», «Хвости», «Паличка-виручалочка», «Хто сказав «няв»?, «Що це за птиця?». Діти з приємністю згадували мультфільми, створені В. Сутєєвим «Сніговик-поштарик», «Кораблик», «Кошеня на ім’я «Гав».
5 липня 2013 року виповниться 110 років від дня народження знаного Майстра, твори якого постійно видаються у Європі, Сполучених Штатах Америки, Мексиці.



02/07/13

Її величність – Мода

     Вам подобається пірсінг?
     А що ви скажете про губну пластинку розміром з блюдечко?
     Чи вийшли б ви на вулицю на 75-сантиметровій платформі, яка була модною у Венеції в ХVI столітті?
     Коли зявилася мода на високі зачіски?
     Нащо людям капелюхи?
   
13 червня 2013 року в бібліотеці № 45 відбулась розмова про те, що таке МОДА. Цікавий екскурс у давнину провела бібліотекар  Е. М. Затворникова, розповівши, якими були одяг, взуття, зачіски, які головні убори носили жінки і чоловіки в різні історичні епохи.

    Діти, що відпочивають нинішнього літа в санаторії «Степове повітря», узяли активну участь у модному подіумі, демонструючи власноруч виготовлені капелюшки, яких, повірте, не знайдеш у жодному магазині Одеси!
    Ми усі хочемо бути красивими, але іноді можна перейти межу і виглядати смішними в очах людей. Існує так званий ДРЕСКОД, це означає, що в деяких місцях перебування ми повинні дотримуватися певних правил:
                                    перед походом не взувають туфлі на шпильках,
                                    до театру не ходять у шортах і майці,
                                    до школи не приходять у купальнику.

     Навіть коли у вас є свій погляд на красу – не передавайте куті меду!

01/07/13

Заходи у липні




Назва заходу
філії
Дата
проведення
1
Дефілє головних уборів „Шапошное” знакомство”
Ф.9
2.07
2
Читай-ярмарок „Щастя більшого нема, як дружити з усіма”
Ф.26
2.07
3
Віртуальний екскурс „Лялькове дитинство Всесвіту”
ЦБ
3.07
4
Бібліографічний огляд „Добрих рук майстерність”
Ф.36
3.07
5
Інтелектуальна гра „Розумники та роз3умниці”
Ф.10
3.07
6
Гра- подорож „Детство мое семицветное”
Ф.37
4.07
7
Книжкові пригоди „Стоит пенек, на пеньке теремок”
Ф.48
4.07
8
Ця палочка-виручалочка – із біди витягалочка”: до 110-річчя В. Сутєєва
Ф.39
Ф.21
5.07
5.07
9
Казкова гра-подорож „Чарівний ланцюжок цікавих казок”
Ф.40
5.07
10
Конкурс е-презентацій „Ілюструємо твори”
БІЦ
5.07
11
Театралізована гра „Нарада лісових мешканців”
Ф.8
9.07
12
Топонімічне дослідження „Сила двох імен”
Ф.45
9.07
13
Лялькова розважалочка „Веселі зверятка розповідають про своїх друзів”
Ф.23
10.07
14
Лялькова подорож „Незвичайні пригоди Зайчика”
Ф.46
10.07
15
Пізнавальна гра „Секрети звичайних речей”
Ф.45
16.07
16
Цикл коментованих читань до 110-річчя Г. Скребицького „Казки слідопита”
ЦБ мл
19.07
17
Екологічна подрож „Голос рідної природи...”
Ф.22
19.07
18
Ляльковий театр „Замазура Колобок”
УЧЗ
24.07